A A A

TOP 10 szkodliwych programów lipca

14 sierpnia 2007, 14:53
TOP 10 szkodliwych programów lipca

Firma ESET, producent programu antywirusowego NOD32, opublikowała listę dziesięciu złośliwych programów, które najczęściej atakowały komputery w lipcu. Wyniki oparto na badaniach ponad 10 milionów komputerów, na których zainstalowany był program NOD32.

 

TOP 10 szkodliwych programów - Lipiec 2007
Lista wirusów lipca wg laboratoriów ESET

Listę otwiera koń trojański Win32/TrojanDownloader.Ani.Gen, który od maja utrzymuje się na pierwszej pozycji. Robak otwiera lukę w obsłudze animowanych kursorów systemu Windows i dzięki niej instaluje na komputerze kolejne złośliwe programy.

Na drugim miejscu znalazł się Win32/Rjump.A – groźny backdoor/Trojan. Otwiera on dostęp do komputera innym szkodnikom, a także samoczynnie kopiuje się na nośniki danych, np. pamięci flash.

Najniższe miejsce na podium przypadło rodzinie zagrożeń, którą specjaliści z ESET nazwali INF/Autorun. Programy tego rodzaju do infekowania komputerów wykorzystują pliki automatycznego uruchamiania – autorun.inf – zawarte na nośnikach danych, np. płytach CD i DVD.

Źródło: ESET


Maciej Płochocki PCF
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności

Obudowa Chieftec Hawk AL-02B-TG-OP
27 marca 2020
Nowa konstrukcja Chiefteca jest wykonana z aluminium i szkła hartowanego. Zabezpiecza podzespoły przed wnikającym do wnętrza kurzem.Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto