A A A

TP-LINK TL-SG5412F

29 maja 2013, 11:25
TP-LINK TL-SG5412F

TP-LINK rozszerza ofertę dla biznesu o nowy, w pełni zarządzalny, gigabitowy przełącznik TL-SG5412F.

Przełącznik zarządzalny TL-SG5412F ma sprawdzić się w wymagających dużej wydajności zespołach roboczych oraz w roli urządzenia warstwy agregacji w sieciach przemysłowych. Przełącznik udostępnia 12 slotów SFP oraz 4 gigabitowe porty RJ45, zapewniając wysoką elastyczność oraz funkcjonalność. Ponadto, TL-SG5412F oferuje opcję grupowania adresów IP, co pozwala na zarządzanie 32 przełącznikami za pomocą jednego adresu IP, bez względu na ich położenie. Dzięki temu przełączniki mogą być konfigurowane, monitorowane i zarządzane jako jeden obiekt.

TL-SG5412F jest wyposażony w pełen zestaw funkcji zarządzających warstwy drugiej, co pozwala na wykorzystanie list kontroli dostępu (ACL, od L2 do L4). Dzięki temu możliwe jest blokowanie dostępu do wrażliwych zasobów sieci, a odmowa przesłania pakietów może być ustalona dla określonych źródłowych bądź docelowych adresów MAC, IP, portów TCP/UDP oraz identyfikatorów VLAN. Co ważne, jest to rozwiązanie w pełni sprzętowe, nie wpływające na wydajność przełączania. Ponadto, TL-SG5412F zapewnia obsługę standardu uwierzytelniania 802.1X, który w połączeniu z serwerem RADIUS może być stosowany w celu ograniczania dostępu do sieci dla nieuprawnionych użytkowników. Urządzenie, dzięki opcji tworzenia sieci guest VLAN, oferuje także dostęp do określonych zasobów dla klientów nieuwierzytelnionych za pomocą protokołu 802.1X. Przełącznik TP-LINK wyposażony jest również w narzędzia zabezpieczające działanie sieci, w tym detekcję pętli zwrotnych, diagnostykę kabli czy IGMP Snooping.

Przełącznik TP-LINK udostępnia zaawansowane narzędzia służące do ochrony sieci, w tym przed atakami ARP oraz DoS (Denial-of-Service) czy też przed efektami tzw. burzy rozgłoszeniowej. Dodatkową zaletą tego modelu jest prosty i intuicyjny system zarządzania dostępny z poziomu przeglądarki internetowej GUI, konsoli CLI (Command Line Interface) lub przy wykorzystaniu protokołów SNMP (v1/2/3) oraz RMON. Gwarantuje to nie tylko łatwą instalację i konfigurację urządzenia, ale również skraca czas potrzebny na wprowadzenie wszelkich zmian w ustawieniach.


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Tagi: sprzęt
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualnościGorsze dni Mozilli
17 stycznia 2020
Korporacja Mozilla zwalnia 70 pracowników ze względu na kurczące się wpływy od sponsorów.

Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto