A A A

TP-LINK TL-SG5412F

29 maja 2013, 11:25
TP-LINK TL-SG5412F

TP-LINK rozszerza ofertę dla biznesu o nowy, w pełni zarządzalny, gigabitowy przełącznik TL-SG5412F.

Przełącznik zarządzalny TL-SG5412F ma sprawdzić się w wymagających dużej wydajności zespołach roboczych oraz w roli urządzenia warstwy agregacji w sieciach przemysłowych. Przełącznik udostępnia 12 slotów SFP oraz 4 gigabitowe porty RJ45, zapewniając wysoką elastyczność oraz funkcjonalność. Ponadto, TL-SG5412F oferuje opcję grupowania adresów IP, co pozwala na zarządzanie 32 przełącznikami za pomocą jednego adresu IP, bez względu na ich położenie. Dzięki temu przełączniki mogą być konfigurowane, monitorowane i zarządzane jako jeden obiekt.

TL-SG5412F jest wyposażony w pełen zestaw funkcji zarządzających warstwy drugiej, co pozwala na wykorzystanie list kontroli dostępu (ACL, od L2 do L4). Dzięki temu możliwe jest blokowanie dostępu do wrażliwych zasobów sieci, a odmowa przesłania pakietów może być ustalona dla określonych źródłowych bądź docelowych adresów MAC, IP, portów TCP/UDP oraz identyfikatorów VLAN. Co ważne, jest to rozwiązanie w pełni sprzętowe, nie wpływające na wydajność przełączania. Ponadto, TL-SG5412F zapewnia obsługę standardu uwierzytelniania 802.1X, który w połączeniu z serwerem RADIUS może być stosowany w celu ograniczania dostępu do sieci dla nieuprawnionych użytkowników. Urządzenie, dzięki opcji tworzenia sieci guest VLAN, oferuje także dostęp do określonych zasobów dla klientów nieuwierzytelnionych za pomocą protokołu 802.1X. Przełącznik TP-LINK wyposażony jest również w narzędzia zabezpieczające działanie sieci, w tym detekcję pętli zwrotnych, diagnostykę kabli czy IGMP Snooping.

Przełącznik TP-LINK udostępnia zaawansowane narzędzia służące do ochrony sieci, w tym przed atakami ARP oraz DoS (Denial-of-Service) czy też przed efektami tzw. burzy rozgłoszeniowej. Dodatkową zaletą tego modelu jest prosty i intuicyjny system zarządzania dostępny z poziomu przeglądarki internetowej GUI, konsoli CLI (Command Line Interface) lub przy wykorzystaniu protokołów SNMP (v1/2/3) oraz RMON. Gwarantuje to nie tylko łatwą instalację i konfigurację urządzenia, ale również skraca czas potrzebny na wprowadzenie wszelkich zmian w ustawieniach.


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto