A A A

TP-LINK Touch P5 – prosta obsługa i wydajna sieć

3 marca 2016, 07:30
Marka TP-LINK zaprezentowała router wyposażony w dotykowy ekran z prostym w obsłudze interfejsem.
TP-LINK Touch P5 – prosta obsługa i wydajna sieć

Touch P5 działa w standardzie AC i tworzy dwupasmową sieć bezprzewodową o łącznej prędkości do 1,9 Gb/s. Dzięki temu bez przeszkód możemy grać online bez opóźnień, strumieniować wideo w rozdzielczości 4K i wykonywać jednocześnie wiele zadań mocno obciążających sieć. Za zasięg routera odpowiedzialne są trzy zewnętrzne anteny oraz technologia kształtowania wiązki, która dodatkowo zwiększa prędkość i stabilność połączeń między urządzeniami a routerem.

Interfejs ekranu dotykowego podobny jest do tego, który znamy ze smartfona. Zablokowany ekran wyświetla zegar oraz podstawowe informacje o sieci. Odblokowuje się go standardowo, przesuwając palec do góry. Na ekranie pojawiają się wtedy informacje o sieci dla gości a dwa kolejne ekrany to menu routera. Nie zabrakło również przycisku „Home", który umożliwia nam powrót do ekranu głównego.

Za pomocą ekranu dotykowego z łatwością można ustawić uprawnienia dla każdego użytkownika sieci. Blokować strony internetowe czy czasowo ograniczać do nich dostęp. Przydatna jest również funkcja tworzenia sieci dla gości, dzięki której odwiedzające nas osoby mogą korzystać z sieci bez dostępu do prywatnych zasobów. Dodatkowo możemy korzystać z opcji automatycznej zmiany hasła co 24h.

W routerze nie mogło zabraknąć portów USB 3.0 oraz 2.0, które sprawdzają się do podłączenia drukarki czy zewnętrznej pamięci umożliwiającej stworzenie multimedialnego serwera plików.

TP-LINK Touch P5 jest już dostępny w sprzedaży. Produkt objęty jest 24-miesięczną gwarancją.


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto