A A A

TP-Link Archer C6U

29 października 2020, 14:30
Firma TP-Link powiększa asortyment o kolejny gigabitowy router.
TP-Link Archer C6U

Ze światłowodem na wejściu

Archer C6U, nowy router marki TP-Link, jest zgodny ze standardem 802.11ac i pozwala transmitować dane z prędkością sięgającą 1200 Mb/s.

 

Dwa pasma, cztery anteny

Urządzenie przesyła dane w pasmach 2,4 GHz (z maksymalną prędkością 300 Mb/s) oraz 5 GHz (maksymalnie 867 Mb/s). Wyposażony w cztery anteny zewnętrzne i jedną wewnętrzną model obsługuje technologię kształtowania wiązki (beamformingu), dzięki której zwiększana jest moc sygnału przekazywanego do zlokalizowanych urządzeń odbiorczych. Za optymalizację komunikacji z dwoma odbiornikami równocześnie odpowiada z kolei technologia MU-MIMO 2x2.

Archer C6U jest wyposażony w pięć gigabitowych portów: jeden port WAN oraz cztery gniazda LAN, pozwalające osiągnąć maksymalne prędkości kablowego przesyłania danych do urządzeń takich jak komputery, inteligentne telewizory (smart TV) albo konsole do gier. Port USB 2.0 sprawia, że łatwiejsze jest udostępnianie zdjęć, filmów i dokumentów, które nie znajdują się w sieci.

Nowy model potrafi pracować także jako punkt dostępowy (access point) oraz w trybie mostka (bridge). Router jest konfigurowany i obsługiwany za pomocą aplikacji Tether uruchamianej na smartfonach z systemami Android oraz iOS.

Archer C6U jest objęty 36-miesięczną gwarancją. Urządzenie wyceniono na ok. 200 zł.

fot. TP-Link


Tagi: internet
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto