A A A

TP-Link zaprezentował nowe produkty do obsługi sieci

12 stycznia 2021, 16:20
Podczas wirtualnej konferencji na CES firma pokazała sporo nowości.
TP-Link zaprezentował nowe produkty do obsługi sieci

Jeszcze szybsza sieć

Lista nowości zaprezentowanych przez TP-Link na targach CES (ze względu na pandemię wyłącznie wirtualnych) jest naprawdę spora. Pierwszą jest system Wi-Fi mesh o nazwie Deco Voice X20, laureat tegorocznej nagrody za innowacyjność. Urządzenie zapewnia prędkości transmisji na poziomie 1800 Mb/s w dwóch pasmach. Jednostki wyposażono w dwa gigabajtowe porty WAN/LAN i inteligentny głośnik Alexa, umożliwiający głosowe sterowanie siecią.

Deco X96

Firma zaprezentowała też routery Deco X96, Deco X96 Plus oraz Archer AX96 i Archer AX206 z portami 10G. Deco X96 zapewnia prędkość 7800 Mb/s w trzech pasmach. Ma też dwa porty WAN/LAN, jeden gigabajtowy, drugi 2,5G. Router obsługuje też elementy Internetu Rzeczy i ma wbudowane zabezpieczenia antywirusowe.

Deco X76 Plus

Routery do wyboru

Deco X76 Plus zapewnia z kolei prędkość na poziomie 5400 Mb/s i może pełnić funkcję smart huba. Archer AX 9600 ma łączną przepustowość na poziomie 7800 Mb/s, a AX206 nawet 11 000 Mb/s. Nowe Archery obsługują też technologie eliminujące opóźnienia; producent usprawnił też pracę dla kilku odbiorników podłączonych jednocześnie do sieci.

Na pokazie ważnym tematem był TP-Link HomeShield, czyli usługa producenta mająca zapewniać bezpieczeństwo w sieci. System składa się z antywirusów, opcji kontroli rodzicielskiej oraz ochrony sprzętu IoT w czasie rzeczywistym. Wszystko można obsługiwać z poziomu aplikacji mobilnej, tworząc np. filtry dla dzieci czy kontrolować odwiedzane przez nie strony.

Deco X80 5G

Roczny plan

Firma pokazała wreszcie system mesh, pracujący w technologii 5G. Dexo X80-5G zapewnia prędkość na poziomie 6000 Mb/s w dwóch pasmach. W tym roku do sprzedaży trafią też trzy nowe punkty dostępowe obsługujące standard Wi-Fi 6: EAP680 HD, EAP615-Wall oraz EAP610-Outdoor.

Produkty mają stopniowo pojawiać się na przestrzeni całego roku. Ich ceny będą ujawniane na bieżąco.

Fot. TP-Link


Krzysztof Kempski
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności

Gra Paczka: podsumowanie akcji
20 października 2021
Aż 250 520 zł udało się zebrać w czasie ponad 150 godzin gier i streamów przeprowadzonych w ramach czwartej edycji Gra Paczki.Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto