A A A

TP-Link zaprezentował routery Archer AX10 i AX50

26 lutego 2020, 15:55
Nowe routery firmy to jedne z pierwszych urządzeń w zasięgu cenowym zwykłego użytkownika.
TP-Link zaprezentował routery Archer AX10 i AX50

Archer AX50 działa w dwóch pasmach sieci bezprzewodowej o łącznej przepustowości do 2402Mb/s w paśmie 5GHz i do 574Mb/s w paśmie 2,4GHz. Router został wyposażony w 4-gigabitowe porty LAN (podobnie jak AX10) oraz port USB 3.0. Technologia Target Wake Time zapewnia niższe zużycie energii. Sprzęt bazuje na chipsecie Intel Home WiFi, jest też wyposażony w program antywirusowy TrendMicro. Urządzenie pozwala także na zastosowanie kontroli rodzicielskiej.

Archer AX10 to router dwupasmowy, zapewniający do 1201Mb/s dla 5GHz oraz 300Mb/s dla 2,4GHz. Ma 4-gigabitowe porty LAN oraz trzyrdzeniowy procesor o taktowaniu 1,5 GHz.

Oba urządzenia zostały wyposażone w technologie wspomagające OFDMA i MU-MIMO, zapewniające lepsze wykorzystanie pasma. Każdy z nich ma cztery zewnętrzne anteny z technologią transmisji kierunkowej.

Archer AX50 został wyceniony na ok. 700 zł, natomiast AX10 na ok. 400 zł.

fot. TP-Link


Krzysztof Kempski
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Kolekcjonerskie NFT dla kinomanów
29 listopada 2021
Dystrybutor filmów AMC Networks oraz firma Sony Pictures zaoferują niewymienialne tokeny uczestnikom programu lojalnościowego.
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto