A A A

Ta technologia odmieni e-booki

22 kwietnia 2010, 13:55
Ta technologia odmieni e-booki

Firma E-Ink zaprezentowała prototypowe modele czytników książek elektronicznych, które zostały wyposażone w nowej generacji e-papier.

Czym zatem charakteryzuje się nowa technologia, która zapewne niebawem będzie dostępna w e-bookach? Otóż największą zaletą nowego e-papieru jest kontrast, który dwukrotnie przewyższa ten, używany w czytnikach dostępnych na rynku. Ponadto na uwagę zasługuje również częstotliwość odświeżania, która pozwala na wyświetlanie nieskomplikowanych animacji.

Wicedyrektor ds. marketingu firmy E-Ink, Sriram Peruvemba zaprezentował także tzw. "giętki wyświetlacz", który z założenia ma być odporny na wstrząsy i uderzenia. Na dowód tego, Peruvemba nie zastanawiając się długo, uderzył pięścią w wyświetlacz, o czym naocznie można przekonać się oglądając poniższy film.


 

Niewykluczone, że czytniki elektroniczne z dużym kontrastem i bardzo dobrą  częstotliwością odświeżania trafią do produkcji jeszcze w tym roku. Natomiast urządzeń z odpornym wyświetlaczem możemy spodziewać się najprędzej w 2011 roku.

 


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto