A A A

Tablet za 100 dolarów od VIA

26 maja 2010, 11:57
Tablet za 100 dolarów od VIA
VIA, tajwański producent układów scalonych, spodziewa się wypuszczenia na rynek urządzeń typu tablet, zawierających jego chipy, w cenie około 100 dolarów. Miałoby to mieć miejsce w drugiej połowie 2010 roku i stanowić konkurencję dla iPada – głównie w sferze cenowej.

Planowanych jest pięć różnych modeli, których cena ma się wahać w granicach od 100 do 150 dolarów. Urządzenie będzie pracować pod kontrolą systemu Google Android. Apple konkuruje już z Androidem na rynku smartfonów. System wyprodukowany i wspierany przez Google pracuje na urządzeniach takich firm jak HTC czy Motorola.

W tej chwili na rynku nie ma godnej alternatywy dla iPada – produktu, który głównie ze względu na swoją cenę i ograniczenia technologiczne, ma równie dużo zwolenników co przeciwników. Wszystko wskazuje na to, że wkrótce możemy się spodziewać urządzeń, które połączą funkcjonalność z niską ceną.

Żródło: http://www.fudzilla.com/content/view/18924/41
PC Format
Tagi: sprzęt
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto