A A A

Tablety Panasonic Toughbook CF-H2 w nowej odsłonie

27 lipca 2012, 08:49
Tablety Panasonic Toughbook CF-H2 w nowej odsłonie

Panasonic kontynuuje wprowadzanie nowych generacji urządzeń z serii Toughbook. Tym razem na polski rynek trafi druga generacja tabletów CF-H2 Health i Field, przeznaczona dla sektora medycznego oraz mobilnych pracowników branż usługowej, transportowej i inżynierów pracujących w terenie.

Toughbook CF-H2 Field przeznaczony jest dla mobilnych pracowników sektora usług i transportu oraz inżynierów, którzy potrzebują lekkiego i wydajnego urządzenia, zapewniającego efektywną pracę niezależnie od warunków terenowych i atmosferycznych. Z kolei tablet CF-H2 Health dedykowany jest dla personelu medycznego, umożliwiając dostęp do danych medycznych i usprawniając pracę placówek służby zdrowia. Jego obudowa, wykonana z materiału odpornego na częsty kontakt ze środkami dezynfekcyjnymi pozwala na odkażanie urządzenia tak jak innych instrumentów medycznych. Ponadto, dzięki specjalnemu programowi tablet sam przypomina o potrzebie czyszczenia. Dodatkowym zabezpieczeniem, zmniejszającym ryzyko przenoszenia na urządzeniu bakterii, wirusów i drobnoustrojów, jest zwarta, pozbawiona wentylatora konstrukcja CF-H2 Health.

Dzięki podwójnym bateriom o zwiększonej pojemności, które można wymieniać nawet podczas pracy tabletu, oraz programowi zarządzającemu zużyciem energii, działanie urządzenia bez podłączenia do zasilania zostało wydłużone do 7 godzin. W obu wersjach nowy CF-H2 waży 1,58 kg a na jego tylnej ścianie zamontowany został specjalny uchwyt umożliwiający stabilne trzymanie urządzenia. Matryca o przekątnej 10,1 cala pokryta jest filtrem redukującym odbicie światła, co pozwala na wygodne korzystanie z tabletu nawet w ostrym słońcu czy oświetleniu szpitalnych sal operacyjnych. Wytrzymała struktura tabletu umożliwia stosowanie urządzenia w wymagających warunkach terenowych i atmosferycznych. Odporność na upadki z wysokości 90 cm, zalanie, zróżnicowane temperatury i zarysowania zapewnia mu obudowa wykonana ze stopu magnezu oraz piankowy system ochronny, który ogranicza wpływ czynników zewnętrznych.

Tablety CF-H2 firmy Panasonic obsługują sieci bezprzewodowe WLAN, dzięki czemu użytkownik może mieć w każdej chwili i w każdym miejscu dostęp do potrzebnych danych. W urządzeniu znalazła również zastosowanie najnowsza wersja technologii Bluetooth w standardzie 4.0, która zwiększa szybkość nawiązywania połączenia i odległość przy której urządzenia mogą się połączyć oraz zmniejsza pobór energii. Nowa generacja tabletów CF-H2 wyposażona jest w porty USB 3.0, LAN oraz port szeregowy (opcjonalnie drugie USB czy LAN), dzięki którym można podłączać urządzenia zewnętrzne. Poprzez zamontowanie opcjonalnego bezprzewodowego modułu łączności szerokopasmowej Ericsson F5521gw możliwe jest pobieranie danych z prędkością do nawet 21 Mb/s.

W Toughbooku CF-H2 może zostać zamontowany aparat o rozdzielczości 3 Mpix i lampa błyskowa LED, która pomaga w tworzeniu dokumentacji fotograficznej. Tablet posiada także możliwość zamontowania czytnika kodów kreskowych, który ułatwia zbieranie danych. Użytkownicy, którzy cenią sobie bezpieczeństwo informacji zawartych na komputerze, mogą zakupić model z wbudowanym czytnikiem linii papilarnych. Panasonic oferuje również możliwość instalacji czytnika kart identyfikacyjnych Smart Card, dzięki któremu można zabezpieczyć tablet przed dostępem nieupoważnionych osób.

Obie wersje tabletu napędzane są dwurdzeniowym procesorem trzeciej generacji Intel Core i5-3427U vPro o częstotliwości 1,8 GHz oraz zintegrowaną kartę graficzną Intel HD 4000. Dysk twardy urządzenia został powiększony z 160 GB do 320 GB. Możliwe jest również wyposażenie tabletu w dysk SSD o pojemności 128 GB.

Panasonic zapewnia pełną kompatybilność CF-H2 Field i CF-H2 Health z urządzeniami zewnętrznymi dostępnymi na rynku, również z tymi, które były używane z wcześniejszym modelem CF-H1. Nowa generacja tabletów CF-H2 dostępna będzie w Polsce od sierpnia 2012 r. w cenie netto od 9500 zł.


Marcin Powęska / Informacja Prasowe
marcin.poweska@firma.interia.pl
Tagi: sprzęt
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualnościPierwszy komputerowy błąd
13 sierpnia 2020
9 września 1947 odkryto pierwszego w historii komputerowego „buga”, czytamy na pożółkłych kartkach kalendarza IT.

Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto