A A A

Tablety stracą swoją popularność?

3 maja 2013, 08:11
Tablety stracą swoją popularność?

"Tablety stracą swoją popularność" - tak przynajmniej twierdzi szef BlackBerry, Thorsten Heins. Według niego już za 5 lat mało kto będzie chciał z nich korzystać.

Pomimo faktu, że tablety radzą sobie obecnie doskonale, Heins, CEO BlackBerry, zapowiada ich śmierć w przeciągu kilku lat. "Myślę że za 5 lat nie będzie już powodu, aby mieć tablet. Może coś z dużym ekranem w miejscu pracy, ale nie tablet sensu stricto. Segment tabletów sam w sobie nie jest dobrym kierunkiem biznesowym" - twierdził Heins podczas rozmowy z Bloomberg. Przypomnijmy, że BlackBerry PlayBook okazał się sporą porażką, a samo BlackBerry straciło pozycję lidera.

 

Przypomnijmy także, że według filozofii tej firmy sprzed kilku lat - smartfony pozbawione klawiatury fizycznej nie miały odnieść sukcesu.


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (3)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
koneton
koneton
7 maja 2013, 08:26
A mi się wydaje, że poziom sprzedaży tabletów się ustabilizuje. Nie ukrywajmy, że tablet może zastąpić komputer tylko w niewielkim stopniu, więc po nasyceniu się rynku, wszystko się ustabilizuje. Tanie modele coraz bardziej przypominają te drogie, mają podobną specyfikację, możliwości i wykonanie. Dlatego, rywalizować będą głownie na oprogramowanie. Z punktu widzenia producentów sprzętu, to nie jest dobra wiadomość.
Sasage
Sasage
6 maja 2013, 20:08
Jakoś nie widzę powodu dla którego miały by stracić swoją popularność. W tym segmencie jest jeszcze bardzo duży potencjał rozwojowy.
rufus9803
rufus9803
3 maja 2013, 21:39
IMO kompletna głupota. Tablety będą się umacniać, tak jak smartphone'y.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto