A A A

Tajwańskie procesory Apple

26 czerwca 2013, 07:53
Tajwańskie procesory Apple

Taiwan Semiconductor Manufacturing Company (TSMC) dostarczy Apple układy scalone z serii A.

Porozumienie między Tajwańczykami i gigantem z Cupertino nie jest oficjalne, ale TSMC najprawdopodobniej wyprodukuje dla Apple procesory z wykorzystaniem 20-, 16- i 10-nanometrowego procesu technologicznego. Próbna partia procesorów A8 ma powstać już w lipcu.

Analitycy przewidują, że regularne dostawy procesorów od TSMC zaczną napływać do fabryk Apple jesienią. Instalowanie 20-nanometrowej linii o wydajności 50 000 plastrów krzemowych ma zakończyć się w pierwszym kwartale 2014 r. Część linii (o wydajności 20 000 plastrów) będzie przystosowana do pracy w 16-nanometrowym procesie technologicznym. W trzecim kwartale przyszłego roku, TSMC uruchomi produkcję procesorów A9 i A9X.

Procesor A8 trafi najprawdopodobniej do kolejnego iPhone'a (5S), natomiast układy A9 i A9X będą napędzały także iPady. Jak na razie nie wiadomo, czy TSMC będzie jedynym dostawcą układów scalonych dla Apple'a.


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto