A A A

Tańszy roaming – tańsze SMS-y i transfer danych

5 października 2007, 12:55
Tańszy roaming –  tańsze SMS-y i transfer danych

Unijna komisarz ds. telekomunikacji – Viviane Reding – podsumowała zmiany w cenach roamingu, wywołane wprowadzeniem tzw. eurotaryfy.
Obowiązujące od 30 sierpnia przepisy zobowiązują operatorów do ustalenia stawki w wysokości 49 eurocentów plus VAT za minutę połączenia wychodzącego i 24 eurocentów plus VAT za minutę połączenia odbieranego za granicą. Zdaniem pani komisarz cena połączeń wykonywanych w roamingu spadła o około 57 procent, a cena połączeń przychodzących o 60 procent.

Viviane Reding pochwaliła operatorów za wprowadzenie nowych stawek w terminie wyznaczonym przez UE. Jednocześnie wezwała ich do dalszego obniżania cen, tym razem za SMS-y i przesyłanie danych w roamingu. Unijne władze pracują już nad rozporządzeniami, które odgórnie obniżą opłaty za wspomniane usługi, ale pani komisarz chce dać operatorom szansę na samodzielną zmianę stawek na niższe.

Źródło: UE


Maciej Płochocki PCF
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto