A A A

Targi Computex 2020 odwołane

15 czerwca 2020, 10:15
W tym roku branża komputerowa nie spotka się w Tajwanie.
Targi Computex 2020 odwołane

Kolejne anulowane wydarzenie

Przeniesione z czerwca br. na koniec września targi Computex ostatecznie zostały odwołane. Decyzja wynika z ograniczeń dotyczących lotów i wyjazdów, wciąż obowiązujących w wielu krajach w związku z pandemią koronawirusa. To uniemożliwiłoby wielu zagranicznym wystawcom i przedstawicielom mediów udział w wydarzeniu.

Computex to jedno z największych na świecie spotkań branży komputerowej i sektora nowych technologii, organizowane przez stowarzyszenia TAITRA (Taiwan External Trade Development Council) oraz TCA (Taipei Computer Association).

 

Pierwszy rok bez targów

Co ciekawe, podczas wybuchu epidemii SARS w 2003 r. organizatorzy nie odwołali targów, a zatem obecny rok będzie pierwszym w ich historii, kiedy się nie odbędą. Kolejny Computex zaplanowano na 1–5 czerwca 2021 r.

W praktyce decyzja organizatora oznacza, że program tegorocznego wydarzenia został anulowany. Poprzednie targi, w 2019 r., zgromadziły 1685 wystawców z 30 krajów i przyciągnęły 42 495 odwiedzających ze 171 krajów.

fot. Computex Taipei


Barbara Blaczkowska
Tagi: computex, PC
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto