A A A

Targowe plany Samsunga

30 grudnia 2019, 09:50
Koreański potentat zapowiada prezentację nowych projektów na targach CES 2020.
Targowe plany Samsunga

Od 7 do 11 stycznia br. podczas odbywających się w Las Vegas targów CES 2020 firma Samsung zaprezentuje pięć najnowocześniejszych projektów powstających w ramach programu C-Lab Inside i cztery wynalazki będące dziełem start-upów C-Lab Outside.

C-Lab Inside jest prowadzonym przez Samsunga wewnętrznym inkubatorem pomysłów. Ma on na celu wykorzystanie kreatywności i potencjału twórczego osób zatrudnionych w firmie. Inicjatywa wystartowała w 2012 r.; z kolei w roku 2018 Samsung rozpoczął kolejny program – C-Lab Outside. Jego istotą jest wspieranie start-upów powstałych w wyniku wdrożenia pomysłów z programu C-Lab Inside.

Prezentowanymi na targach projektami C-Lab Inside będą:

SelfieType

Wirtualna klawiatura korzystająca z przedniego aparatu do selfie. Bazujący na sztucznej inteligencji algorytm analizuje rejestrowane przez kamerę ruchy palców użytkownika i interpretuje je jako naciskanie klawiszy na klawiaturze QWERTY.

Hyler

Inteligentny zakreślacz, który digitalizuje tekst zaznaczony w książkach, czasopismach i innych publikacjach drukowanych. Po przesłaniu zakreślonego tekstu do urządzeń takich jak smartfony, tablety czy komputery użytkownicy mogą łatwo wyszukiwać w nim interesujące ich słowa i frazy.

Becon

Domowy system pielęgnacji skóry głowy, który zapobiega wypadaniu włosów. Całość składa się z urządzenia analizującego skórę głowy i współpracującej z nim aplikacji, zalecającej najbardziej odpowiedni sposób pielęgnacji.

SunnySide

Urządzenie w kształcie okna wytwarzające sztuczny odpowiednik światła słonecznego (w pełnym spektrum częstotliwości). Może być zawieszone na ścianie, tak jak ramka do zdjęć.

Ultra V

Czujnik rejestrujący natężenie promieniowania ultrafioletowego. Urządzenie pozwala monitorować produkcję witaminy D, na której poziom wpływa promieniowanie UV.

Cztery start-upy C-Lab Outside to:

Circulus

Producent humanoidalnego robota piBo, który udziela użytkownikowi porad lub przekazuje informacje (tak jak inteligentny głośnik). Robot dokonuje analizy emocji właściciela na podstawie wyrazu twarzy i brzmienia głosu.

FITT

Dostawca analizatora danych zdrowotnych PHR (Personal Health Record) bazującego na testach wysiłkowych. Po wykonaniu trzech testów użytkownicy otrzymują program ćwiczeń dostosowany do ich stanu zdrowia.

Vtouch

Wytwórca urządzenia pozwalającego sterować urządzeniami bez ich dotykania (dzięki śledzeniu ruchów gałek ocznych i palców użytkownika).

Smoothy

Firma będąca autorem aplikacji do grupowych czatów wideo. Rozmowa zaczyna się w trybie cichym, dzięki czemu użytkownicy mogą odbierać połączenia w dowolnym miejscu. Oprogramowanie obsługuje technologię Emoji (jeżeli uczestnicy czatu korzystają z awatarów, te odzwierciedlają ich mimikę oraz ruchy).

fot. Samsung


Adam Wiśniewski
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto