A A A

Technologia w życiu 25-latków

12 lipca 2017, 10:20
Na zlecenie firmy Bosh zapytano młodych Polaków o rolę jaką w ich życiu odgrywają elektroniczne gadżety, dostęp do sieci i nowoczesne formy komunikacji. Pokolenie, które nie pamięta świata bez internetu, okazuje się bardzo przywiązane do sieci ale do niektórych techn-nowinek podchodzi z ograniczonym entuzjazmem.
Technologia w życiu 25-latków

Wśród osób w wieku od 16 do 25 roku życie, 2/3 deklaruje, że w internecie spędza przynajmniej 4 godziny dziennie. Pozytywne nastawienie do nowych technologii wzrasta razem z czasem, który pytana osoba jest online. Ogólny stosunek do obecności technologicznych nowinek w codziennym życiu jest dość zachowawczy. Tylko 36,6 proc. badanych jest przekonana, że niesie ona poprawę jakości życia. Ale wśród osób, które w sieci spędzają ponadprzeciętną ilość czasu - 6 godzin - przekonanie to wzrasta do 42,5 proc.

Stosunek do nowoczesnych technologii

Także podejście do poszczególnych nowinek technologicznych nie zawsze jest entuzjastyczne. Podczas gdy ponad 72 proc. badanych pokłada duże nadzieje w rozwoju pojazdów elektrycznych, to na samochody autonomicznie z nadzieją patrzy tylko niecałe 39 proc. badanych.

Jakie technologie warto rozwijać?

Młodzi Polacy są też świadomi negatywnych stron technologicznej ekspansji. Choć nie znają dobrze świata ery przedinternetowej to, w większości, zdają sobie sprawę ze zmian stosunków społecznych na przestrzeni ostatnich kilkunastu lat.

Negatywne strony nowych technologii

 


Maciej Płochocki PCF
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto