A A A

Telefony Google Pixel 6 będą sprzedawane bez ładowarki

18 sierpnia 2021, 08:00
Firma Google poinformowała, że rezygnuje z dołączania ładowarek do smartfonów.
Telefony Google Pixel 6 będą sprzedawane bez ładowarki

Jak Apple i Samsung

Google jest kolejnym producentem telefonów, który poszedł w ślady Apple’a i nie będzie już dostarczać ładowarek w pudełku ze smartfonem. Firma potwierdziła właśnie, że Pixel 5A będzie ostatnim modelem rozprowadzanym w pakiecie z zasilaczem – w opakowaniach Pixela 6 oraz 6 Pro już ich nie znajdziemy.

Google przedstawił podobną argumentację, jak wcześniej Apple i Samsung. Kable USB-C są już tak powszechne, że dołączanie ich do zestawu powoduje zwiększanie ilości elektrośmieci. Nieużywane często trafiają na wysypisko, nawet jeżeli są jeszcze w dobrym stanie. Inna kwestia to wysokie koszty utrzymywania osobnej linii produkcyjnej.

 

Nowe czasy

Decyzja Google'a oznacza, że w ślady Apple’a poszli już wszyscy najwięksi producenci smartfonów. Sprawia to, że również małe firmy mogą bez narażania się na krytykę zrobić to samo. Klienci natomiast muszą przyzwyczaić się, że brak zasilacza w pudełku powoli staje się powszechnym standardem.

fot. Pixabay


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto