A A A

Telegram dodaje nowe funkcje

3 stycznia 2022, 08:00
W odświeżonym menu aplikacji znalazły się m.in. Tłumaczenia, Reakcje i funkcja ukrytego tekstu
Telegram dodaje nowe funkcje

Aktualizacja na wszystkie platformy

Autorzy Telegrama w 12. aktualizacji wprowadzili kilka przydatnych funkcji, dzięki którym komunikator ma nadzieję stawić czoła konkurentom.

Telegram był pierwszą aplikacją do przesyłania wiadomości, która dodała animowane i interaktywne emoji. Teraz niektóre z tych emoji stają się dostępne jako reakcje. Dzięki temu użytkownicy mogą dzielić się uczuciami i opiniami – bez wysyłania jakichkolwiek wiadomości. Aby wysłać szybką reakcję, np. kciuka uniesionego do góry, wystarczy obecnie nacisnąć dwukrotnie wiadomość. Każda reakcja pojawia się z własną, unikalną animacją.

Drugą funkcją dodaną przez aplikację są spojlery (funkcja ukrytego tekstu), które pozwalają omówić losy bohaterów ulubionego serialu nie psując innym zabawy. Kolejne z nowości to: tłumaczenia (pozwolą przetłumaczyć dowolną wiadomość bezpośrednio w aplikacji - niestety, iOS nie obsługuje tłumaczenia na język polski) oraz kody QR. Dzięki tej ostatniej opcji można od teraz generować kody QR dla wszystkich osób, które mają publiczną nazwę użytkownika.

fot. Telegram


Katarzyna Bielińska
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto