A A A

Telegram wprowadza czat wideo

28 czerwca 2021, 10:00
Autorzy komunikatora dodali grupowy czat wideo do aplikacji mobilnych i stacjonarnych.
Telegram wprowadza czat wideo

Nowe funkcje

Użytkownicy aplikacji Telegram mogą już przekształcić czaty głosowe w dowolnej grupie w rozmowy wideo dotykając ikony aparatu na urządzeniu. Funkcję taką zapowiedziano w kwietniu ubiegłego roku.

Według komunikatu prasowego w rozmowie audio może uczestniczyć dowolna liczba użytkowników, ale grupowe rozmowy wideo będą ograniczone do pierwszych 30 osób, które dołączą do czatu głosowego. Firma planuje zwiększyć ten limit „wkrótce". Dodatkowo użytkownicy mogą również udostępniać swoje ekrany podczas rozmowy wideo.

Dyrektor generalny Telegramu, Pavel Durov, powiedział na początku roku, że firma dotarła do 500 milionów aktywnych użytkowników, z których wielu trafiło na platformę po tym, gdy największy konkurent – WhatsApp, należący do Facebooka – popełnił serię błędów przy wdrożeniu nowej polityki prywatności. Mimo to wprowadzenie grupowych rozmów wideo dopiero teraz pozostawia Telegram w tyle za WhatsAppem, który miał w lutym bieżącego roku 2 miliardy użytkowników, a grupowe połączenia wideo i głosowe dodał już w 2018 roku.

Oprócz długo oczekiwanych grupowych rozmów wideo Telegram obsługuje kilka innych nowych funkcji, w tym ulepszone tłumienie szumów i animowane tła. Użytkownicy aplikacji na iOS-a lub Androida mogą wybierać spośród kilku domyślnych opcji lub tworzyć własne animowane tła.

fot. Pixabay


Sebastian Nanasik
Tagi: Telegram
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualnościAlexa zamilkła w Europie
23 stycznia 2022
Usługa wirtualnego asystenta Amazona nieaktywna w Wielkiej Brytanii i na kontynencie europejskim.

Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto