A A A

Telenor razem z Google Cloud

17 listopada 2021, 07:00
Norweska firma telekomunikacyjna nawiązała współpracę z amerykańskim gigantem technologicznym.
Telenor razem z Google Cloud

Zdobyć nowe źródła przychodów

Wśród pierwszych usług, które partnerzy zamierzają świadczyć wspólnie, jest platforma pomagająca małym i średnim przedsiębiorstwom przejść na działalność cyfrową.

Założony w 1885 roku Telenor notowany na Giełdzie Papierów Wartościowych w Oslo; przedsiębiorstwo obsługuje 172 miliony klientów. Około połowa przychodów firmy pochodzi z Azji, a połowa z krajów skandynawskich.

Projekt cyfryzacji przeprowadzany we współpracy z Google Cloud dla norweskiego operatora, oprócz procesu transformacji będzie także szansą na znalezienie nowych źródeł przychodów.

Dyrektor generalny Telenor, Sigve Brekke, powiedział: „Myślę, że przyszłością firm telekomunikacyjnych jest wyjście poza łączność".

Dodał także, że firma jest zmuszona do budowania biznesu w chmurze ze względu na coraz większe uzależnienie od oprogramowania. Wiedza i doświadczenie Google'a na temat zarządzania danymi, uczenia maszynowego i sztucznej inteligencji są bardzo przydatne w rozwoju jego przedsiębiorstwa.

„Cyfryzacja firmy telekomunikacyjnej tak dużej jak Telenor jest nowością w Google Cloud, podobnie jak wspólne oferty dla klientów" – powiedział Thomas Kurian, dyrektor generalny Google Cloud.

fot. Pixabay


Sebastian Nanasik
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto