A A A

Telewizor TLC 8K X91

15 lipca 2020, 17:35
Obsługujące rozdzielczość 8K urządzenie wkrótce dotrze do Polski.
Telewizor TLC 8K X91

Coraz większa konkurencja wśród producentów ekranów 8K

TLC niedługo ruszy ze sprzedażą telewizora X91 w Polsce. To seria urządzeń z ekranem typu QLED o rozdzielczości 8K (7680x4320 px). Ze względu na dość słabą dostępność materiałów 8K w 2020 r. producent zaimplementował też technologię AI 8K Upscaling, która pozwala na optymalizację pojedynczych pikseli pod kątem wyświetlania obrazu w 8K. Technologia umożliwia też poprawę wyrazistości i kompensację kolorów i detali.

 

Inteligentny wyświetlacz

W zakresie dźwięku telewizory wspierają technologię Dolby Vision – Atmos i system nagłośnienia Onkyo. Telewizor bazuje na systemie operacyjnym Android TV i ma wbudowany Chromecast, co ułatwia transmisję zdjęć, filmów i muzyki za pomocą asystenta Google. Telewizor można też obsługiwać bez pilota, korzystając z komend głosowych.

Telewizor X91 wyposażony jest również w wysuwaną kamerę, co czyni go dobrym narzędziem do prowadzenia rozmów głosowych za pomocą aplikacji takich jak Whereby czy Google Duo.

Telewizory z serii TCL 8K X91 mają 75-calowy ekran, a sugerowana przez producenta cena wynosi 16 999 zł.

fot. TCL


Krzysztof Kempski
Tagi: telewizja
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności

Zmiany w mailingu YouTube'a
8 sierpnia 2020
Subskrybenci przestaną otrzymywać e-maile o zamieszczanych na kanałach YouTube'a nowościach.


Potrzebujesz dziennika? No to notuj
7 sierpnia 2020
Moleskine, firma znana z produkcji notesów, przygotowała internetowy dziennik, który łączy wiele innych przydatnych funkcji.

Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto