A A A

Telewizory Samsung SUHD z certyfikatem UHD Alliance

6 stycznia 2016, 15:10
Firma Samsung Electronics poinformowała, że cała linia telewizorów SUHD z 2016 roku została wyróżniona przez organizację UHD Alliance (UHDA) certyfikatem UHD Premium. Co to oznacza?
Telewizory Samsung SUHD z certyfikatem UHD Alliance

Premium UHDA to najważniejsza certyfikacja w zakresie jakości obrazu UHD. Logotyp certyfikacji zostanie umieszczony na wszystkich telewizorach Samsung SUHD z 2016 roku.

Telewizory Samsung SUHD z 2016 roku wyróżniono ze względu na ich techniczne parametry we wszystkich aspektach jakości obrazu, a w szczególności za sprawą funkcji HDR. Telewizory SUHD z serii 2016 zmniejszają również odbicia spowodowane oświetleniem otoczenia, co pozwala uzyskać lepszy kontrast i ostrość obrazu, bez względu na miejsce użytkowania odbiornika.

HD Alliance to organizacja, która wspiera i promuje ekosystem UHD oraz upowszechnia wiedzę na temat korzyści wynikających z zastosowania technologii UHD. W ostatnim czasie UHDA przedstawiła kryteria jakościowe HDR dotyczące ekranów, treści i metod dystrybucji. Specyfikacje te zostały opracowane w trakcie wspólnych prac podjętych przez wiodące wytwórnie filmowe, producentów elektroniki użytkowej, dystrybutorów treści oraz firmy technologiczne, z wykorzystaniem informacji uzyskanych w ramach badań konsumenckich.

 


PC Format / Informacja prasowa
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualnościNowy patent Samsunga
8 kwietnia 2020
Koreański producent opatentował ekran, w którym zaokrąglone są wszystkie cztery boki.

Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto