A A A

Telewizory Toshiba serii WL968 już w polskich sklepach

16 listopada 2012, 08:28
Już w tym tygodniu na naszym rynku zagoszczą debiutujące na targach IFA 2012 modele telewizorów Toshiba serii WL968.
Telewizory Toshiba serii WL968 już w polskich sklepach

Już w tym tygodniu na naszym rynku zagoszczą debiutujące na targach IFA 2012 modele telewizorów Toshiba serii WL968.

Dzięki konwersji obrazu z 2D do 3D, miłośnicy starych filmów i entuzjaści kultowych programów telewizyjnych zobaczą ulubione materiały w zupełnie innym wymiarze. W komplecie z telewizorem są cztery pary okularów, dzięki którym cała rodzina może wspólnie cieszyć się wrażeniami z oglądania telewizji w trójwymiarze. Dostęp do platformy Toshiba Places, oznacza, iż każdy użytkownik otrzyma możliwość indywidualnego dostępu do wielu portali internetowych, wiadomości, filmów na życzenie czy telewizji. Dzięki Wi-Fi połączenie ze wszystkimi zasobami sieci domowej jest bezprzewodowe. Ceny modeli różnią się w zależności od wielkości ekranu: 55-calowy WL968 będzie oferowany w sugerowanej cenie 7630 zł, 47-calowy: 6150 zł, a najmniejszy, 42-calowy za niespełna 5000 zł.

Technologia 3D

Najnowsza propozycja firmy Toshiba to wynik synergii pasywnej technologii 3D z kinową jakością obrazu, szybkim dostępem do Internetu i czystym, bogatym dźwiękiem. W komplecie z telewizorami tego modelu znajdują się cztery pary okularów, zatem użytkownicy mogą cieszyć się filmami, transmisjami sportowymi czy grami w technologii 3D natychmiast po rozpakowaniu i uruchomieniu telewizora.Oprócz rozdzielczości Full HD, która charakteryzuje tę serię urządzeń, technologia 400 AMR (Active Motion & Resolution) wzbogaca wyświetlany obraz dodając mu płynności i ostrości, co wzmacnia wrażenia widza szczególnie w przypadku rozgrywek sportowych i filmów akcji. Pierwszoplanowe wątki są bardzo istotne dla tego typu programów, zatem ich wyrazistość i harmonia ma dla widza niebagatelne znaczenie.

Smart TV o krok dalej

Internetowy świat rozrywki stale się poszerza, a telewizory serii WL968 pozwalają użytkownikom zgłębiać go bez przeszkód. Toshiba Places, autorski portal firmy Toshiba, oferuje dostęp do treści wideo, filmów i telewizji na życzenie, muzyki oraz wielu innych zasobów w domu. Dlatego WL968 został wyposażony w technologię WiDi, która umożliwia wyświetlanie na ekranie obrazów przesyłanych bezprzewodowo z kompatybilnego laptopa. Moduł podwójnego ekranu pozwala użytkownikowi wyświetlać strumieniowo multimedia na dużym ekranie telewizora i jednocześnie kontynuować pracę na laptopie. Funkcja USB Video Recording, która przekształca telewizor w pełnowartościowy magnetowid cyfrowy, pozwala zapisać ulubione programy na zewnętrzny dysk twardy, a następnie odtworzyć je w dogodnym czasie. Użytkownicy mogą również podłączyć do odbiornika kamerę internetową i korzystając z program Skype prowadzić wideo-rozmowy. Telewizor został również wyposażony w cztery porty HDMI oraz dwa USB. Ponadto korzystając z otwartej przeglądarki oraz WiFi użytkownik ma dostęp do internetowych treści wideo, radiowych czy telewizji, do mediów społecznościowych takich, jak Twitter czy Facebook lub po prostu surfowania po sieci – bezprzewodowo, na możliwie najlepszym ekranie i z własnej sofy. Jakość fonii ma ogromne znaczenie dla odbioru oglądanych treści. Dzięki technologii Audyssey Premium muzyka i inne efekty akustyczne współgrają z obrazem telewizorów WL968. Głębokie, bogate basy, system wyrównujący poziom dźwięku do warunków panujących w otoczeniu oraz funkcja eliminująca większą głośność reklam stanowią integralną część oferowanych rozwiązań.

Akcesoria warte uwagi

Doświadczenie pełni wrażeń technologii 3D możliwe jest tylko dzięki dedykowanym okularom. Wraz z modelami WL969 dostarczane są cztery pary okularów z pasywną technologią 3D dostępne w pakietach dla dorosłych, dzieci i całej rodziny. Użytkownicy, korzystając z zestawu Toshiba Universal HDD TV (TV-Kit-HDD100) mogą podłączyć bezpośrednio do telewizora jakikolwiek 2,5-calowy dysk twardy i nagrywać na nim ulubione programy. Producenci telewizora pomyśleli również o estetyce tego rozwiązania – za pośrednictwem portu USB dysk podłączany jest do tylnej części telewizora.


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Tagi: sprzęt
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Spotify na iOS-a w nowym wydaniu
28 lutego 2020
Z odświeżonej apki mobilnej Spotify można korzystać w urządzeniach z systemem iOS. Jest znacznie lepsza niż poprzednia wersja.


Narasta spór rządu USA z Huawei
28 lutego 2020
Trwa konflikt na temat bezpieczeństwa cybernetycznego pomiędzy administracją rządu USA w firmą Huawei. Nie pomagają próby dyplomatycznego...
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto