A A A

Tempo - nowe smartfony Acera

17 lutego 2009, 14:23
Podczas wczorajszej konferencji GSMA na odbywającym się w Barcelonie Mobile World Congress firma Acer zaprezentowała pierwszy zestaw smartfonów z serii Acer Tempo.
Tempo - nowe smartfony Acera

W nowej serii debiutują cztery modele smartfonów – M900, F900, DX900 oraz X960.

M900 to smartfon wyposażony w pełną klawiaturę, pracuje w oparciu o system operacyjny Windows® Mobile 6.1 Professional z oprogramowaniem Outlook® Mobile i Office Mobile (Word, Excel oraz Powerpoint). Wbudowany moduł łączności w standardzie HSDPA umożliwia szybkie przesyłanie danych, a duży ekran dotykowy o przekątnej 3,8 cala i rozdzielczości WVGA znacznie ułatwia przeglądanie stron internetowych. Ponadto wbudowany czytnik linii papilarnych chroni smartfon przed osobami niepowołanymi i ułatwia przechowywanie haseł. Dodatkowo model M900 wyposażono w odbiornik GPS, radio FM, funkcje dyktafonu i sterowania głosem, a także rozszerzalną pamięć oraz aparat fotograficzny o rozdzielczości 5 megapikseli z automatyczną regulacją ostrości i lampą błyskową.

Smartfon F900 został wyposażony w ekran dotykowy o przekątnej 3,8 cala i rozdzielczości WVGA i dotykową klawiaturę. Dodatkowe wyposażenie tego modelu to aparat fotograficzny o rozdzielczości 3,2 megapiksela z automatyczną regulacją ostrości i lampą błyskową, odbiornik GPS, radio FM, funkcje dyktafonu i sterowania głosem, a także rozszerzalna pamięć. Oprócz zgodności z technologią HSDPA/HSUPA F900 ma wbudowany interfejs WiFi.

Kolejny model, X960, ma 2,8-calowy ekran dotykowy o rozdzielczości VGA oraz 5-kierunkowy przycisk nawigacyjny. Także i w ten model wbudowano odbiornik GPS oraz aparat fotograficzny o rozdzielczości 3,2 megapiksela z automatyczną regulacją ostrości i lampą błyskową, a także z umieszczoną z przodu kamerą VGA do połączeń wideo.

Ostatni z zaprezentowanych smartfonów Acera – model DX900 – wyróżnia obsługa dwóch kart SIM. Ponadto wyposażono go w dotykowy ekran o przekątnej 2,8 cala i rozdzielczości VGA. Podobnie jak X960, także i ten smartfon ma umieszczoną z przodu kamerę VGA do połączeń wideo. Ponadto ma wbudowane: funkcję dyktafonu, funkcję sterowania głosem, aparat fotograficzny o rozdzielczości 3,2 megapiksela z automatyczną regulacją ostrości i lampą błyskową, a także rozszerzalną pamięć.

Producent nie ujawnił daty premiery rynkowej przedstawionych modeli, nieznana jest również cena urządzeń.

Źródło: Informacja prasowa


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto