A A A

Tesla naprawi setki tysięcy swoich pojazdów

3 stycznia 2022, 12:00
Po wykryciu usterek Tesla wzywa właścicieli samochodów na obowiązkowe naprawy.
Tesla naprawi setki tysięcy swoich pojazdów

Odwiedziny w warsztacie

W USA ponad 475 tys. samochodów Tesli ma usterki kwalifikujące je do obowiązkowych napraw wykonywanych przez producenta. 356 309 z nich to pojazdy Tesla Model 3 z możliwą usterką kamery cofania wyprodukowane w latach 2017–2020 r. Pozostałe 119 tys. samochodów to Tesla Model S z lat 2014–2020 z prawdopodobną wadą zamka przedniego bagażnika.

Tesla informuje w raporcie dotyczącym bezpieczeństwa, że nieprawidłowo funkcjonującą kamerę cofania ma około 1 proc. pojazdów zgłoszonych do napraw, a usterkę klapy bagażnika około 14 proc. samochodów.

W dokumencie złożonym do National Highway Traffic Safety Administration (NHTSA) Tesla pisze, że awaria kamery w Modelu 3 wynika z uszkodzenia kabla podczas wielokrotnego zamykania i otwierania klapy tylnego bagażnika. Z kolei wada przedniej klapy w Modelu S polega na usterce wtórnego zamka, co może spowodować nagłe otwarcie bagażnika podczas jazdy. Obie awarie zakwalifikowano jako zagrażające bezpieczeństwu jazdy.

fot. capitalstreet_fx06 – Pixabay


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto