A A A

ThinkPad Edge - nowe notebooki od Lenovo

3 marca 2010, 16:44
ThinkPad Edge - nowe notebooki od Lenovo

Firma Lenovo zaprezentowała pierwszy z nowej serii notebooków – 13 calowy Lenovo ThinkPad Edge.

13-calowy ThinkPad Edge to pierwszy notebook z technologią procesorów dwurdzeniowych AMD oraz technologią AMD VISION Pro. Nowe notebooki wyróżniają się wyglądem i wydajnością . Notebooki te są oferowane w nowych  kolorach (błyszczący czerwony i czarny) oraz z nowoczesną klawiaturą.

Jej nowoczesność podkreślają jednolite czarne klawisze oraz brak wbudowanej klawiatury numerycznej. Klawisze funkcyjne zaprojektowane zostały od nowa, dzięki czemu użytkownicy mogą łatwo przechodzić do różnych funkcji m.in. multimedialnych. Inne, rzadko używane klawisze, takie jak System Request, zostały usunięte. Wybrane modele 14- i 15-calowej wersji ThinkPad Edge mają  podświetlaną klawiaturę, zapewniającą lepszą widoczność przy słabym oświetleniu.

Ponadto urządzenie wyróżnia się:  wydajnością,  dzięki procesorom do wyboru - dwurdzeniowym AMD Turion i Athlon Neo oraz ultraniskonapięciowym Intel Core 2 Duo i standardowym procesorom dwurdzeniowym, optymalizacją pod kątem systemu Windows 7 w ramach programu Lenovo Enhanced Experience, długim czasem działania baterii, przekraczającym osiem godzin,  oraz technologii łączności bezprzewodowej, w tym WiFi oraz Bluetooth 3G.

„Klienci z sektora małych i średnich przedsiębiorstw oczekują od nas komputerów o śmiałym, ale profesjonalnym wyglądzie, bezkompromisowej wytrzymałości i niezawodności, z najnowszymi technologiami, a jednocześnie w zasięgu ich budżetów” — powiedział Marek Borówka, dyrektor generalny Lenovo w Polsce. „Naszą odpowiedzią na te oczekiwania jest rodzina notebooków ThinkPad Edge. Komputery te wyposażone są w najnowsze technologie, ich jakość i trwałość jest znana z dotychczasowych komputerów ThinkPad, a cena bardzo przystępna”.

Notebook ThinkPad Edge w wersji 13-calowej jest dostępny od marca za pośrednictwem Partnerów Biznesowych Lenovo. Wersje 14- i 15-calowe będą dostępne od 2 kwartału 2010 roku. Cena notebooka 13 cali z procesorem AMD zaczyna się od 2 100 zł.PC Format
Tagi: sprzęt
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności

Discord nie tylko dla graczy
3 lipca 2020
Aplikacja rozpoczyna rebranding, który ma poszerzyć grono odbiorców, przede wszystkim spoza kręgu graczy.

Policja odszyfrowała przestępców
3 lipca 2020
Europejskie służby użyły złośliwego oprogramowania, by rozpracować bandytów. W Wielkiej Brytanii aresztowano prawie 750 osób.


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto