A A A

ThinkPad X1 Carbon - wytrzymały ultrabook

6 marca 2014, 15:20
Na polskim rynku zadebiutował 14-calowy ultrabook ThinkPad X1 Carbon. To już trzecia generacja tego sprzętu.
ThinkPad X1 Carbon -  wytrzymały ultrabook

Nowy X1 Carbon  waży 1,28 kg. Dzięki technologii nowej generacji komputer ten dostosowuje się do stylu pracy użytkowników - sprzęt jest wyposażony w klawiaturę adaptacyjną, która dynamicznie dostosowuje się do używanego oprogramowania, wyróżniając najważniejsze klawisze. Nowy Ultrabook udostępnia też sterowanie głosem i gestami.

Najnowszy X1 Carbon oferuje też udoskonalony obraz i obsługę dotykową. Wyświetlacz ColorBurst prezentuje ostrzejszy i jaśniejszy obraz o wyższej rozdzielczości i szerszym kącie widzenia, co można docenić podczas zarówno oglądania filmów, jak i tworzenia prezentacji. Użytkownikom często podróżującym przyda się natomiast technologia Rapid Charge, dzięki której nowy X1 Carbon można naładować w 80 proc. w ciągu jednej godziny, a bateria wystarcza na nawet 9 godzin działania. Nowy X1 Carbon ma też opcjonalnie wbudowaną funkcję 4G, dzięki czemu zapewnia użytkownikom wszystkie opcje łączności, z których mogą korzystać niezależnie od miejsca.

Nowy X1 Carbon łączy się ze stacją dokującą za pośrednictwem złącza OneLink, które eliminuje konieczność stosowania wielu różnych kabli. Przy użyciu stacji dokujących ThinkPad OneLink Pro Dock można korzystać z zasilania, łączności z siecią Gigabit Ethernet oraz dwóch wyświetlaczy za pośrednictwem jednego przewodu.

Dodatkowe zabezpieczenia

Wszechstronna oferta usług Lenovo zapewnia firmom istotne korzyści. Rozszerzenia i przedłużenia gwarancji, ochrona przed przypadkowymi uszkodzeniami, możliwość zachowania dysku podczas naprawy, pomoc techniczna i pełny pakiet usług wdrożeń pozwalają firmom działać bardziej efektywnie.

Ceny i dostępność

Modele ThinkPad X1 Carbon są już dostępne w Polsce w cenach od 6650 złotych dla użytkownika końcowego. Sprzęt jest dostępny za pośrednictwem partnerów handlowych Lenovo oraz w sklepach internetowych.

Wybrane parametry:

• Procesor: do poziomu I7-4600U
• Pamięć: 8 GB
• Dysk twardy: SSD do poziomu 512GB
• Grafika: do poziomu Intel® HD 5000
• Matryca: 14.0 cali - WQHD (2560X1440), 260Nit, IPS, 2.6 Mm, Touch, WWAN
• USB 3.0; HDMI
• Łączność bezprzewodowa: WWAN (3G) Ericsson N5321; WiFi; bluetooth
• Bateria zintegrowana: Rapid Charge, Integrated Battery (45.2Wh)
• System operacyjny: Win 7 Pro & Win 8.1 Pro

 


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto