A A A

Threads from Instagram – bardziej osobista twarz Instagrama?

4 października 2019, 12:40
Wystartowała aplikacja Threads from Instagram. To podobny do Messengera komunikator z ciekawą funkcją statusów.
Threads from Instagram – bardziej osobista twarz Instagrama?

Twórcy Instagrama wydali wreszcie zapowiadaną około miesiąca temu aplikację Threads from Instagram. To nowy, oddzielny programik zsynchronizowany z aplikacją główną. Funkcja ta działa podobnie jak klasyczne Stories, z tym że użytkownik może zawęzić listę osób, którym chce pokazać dane zdjęcie czy film. Najważniejsza jest funkcja tworzenia mniejszych grup znajomych do komunikacji, a nawet wyodrębniania w ich ramach oddzielnych wątków.

Możliwe jest też pisanie wiadomości oraz bezpieczne udostępnianie na przykład lokalizacji. Instagram często kojarzony jest z ujawnianiem prywatności, więc Threads from Instagram ma być jego bardziej osobistą częścią. Na interfejs aplikacji składa się skrzynka odbiorcza z możliwością tworzenia grup i ustawiania statusów oraz ekran kamery.

Największą innowacją, jaką wprowadza aplikacja, wydają się właśnie statusy, ustawiane między innymi na podstawie geolokalizacji. Aplikacja potrafi rozpoznać, kiedy jesteśmy w domu, w ruchu czy na przykład na plaży. Znajomi zobaczą też powiadomienie o podróży samolotem lub słabej baterii.

Aplikację można już zainstalować na smartfonach z iOS-em i Androidem.

fot. Instagram


Krzysztof Kempski
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Jak Zoom wprowadza klientów w błąd
2 kwietnia 2020
Twórcy coraz bardziej popularnej usługi wideokonferencji twierdzą, że stosują szyfrowanie end-to-end. Rzeczywistość wygląda jednak trochę...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto