A A A

TikTok jako platforma handlowa

20 listopada 2019, 09:45
Firma ByteDance testuje funkcję dokonywania zakupów z poziomu aplikacji TikTok.
TikTok jako platforma handlowa

Reklamy towarzyszące filmom rozpowszechnianym na platformie TikTok nie są rzeczą niezwykłą. Firma ByteDance, twórca oprogramowania TikTok, testuje jednak kolejną opcję: możliwość dokonywania zakupów bezpośrednio z poziomu aplikacji.

Informacje o nowej funkcji pojawiły się w serwisie Twitter. Zamieszczono w nim film pochodzący z aplikacji TikTok, a przedstawiający popularnego na tej platformie pieska przebranego w kostium pandy. Był on opatrzony znacznikiem, który pozwalał dokonać zakupu kostiumu bez konieczności opuszczania programu TikTok.

Przedstawiciel firmy ByteDance potwierdził, że trwają właśnie testy nowej funkcji; odmówił jednak odpowiedzi na pytanie, czy (a jeżeli tak, to kiedy) pojawi się ona na platformie TikTok. Możliwość dokonywania zakupów wprost z aplikacji mają już od pewnego czasu użytkownicy Douyin – chińskiego odpowiednika TikToka, należącego również do firmy ByteDance.

fot. Pixabay


Adam Wiśniewski
Tagi: TikTok
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto