A A A

TikTok: kto i czego oczekuje?

2 stycznia 2020, 10:30
Operator serwisu TikTok opublikował raport na temat żądań stawianych platformie wideo przez władze różnych państw.
TikTok: kto i czego oczekuje?

Firma ByteDance, właściciel serwisu i aplikacji TikTok, opublikowała pierwszy raport na temat żądań usunięcia treści i udostępnienia danych użytkowników.

Według dokumentu największa liczba takich wniosków wpłynęła z Indii i Stanów Zjednoczonych. Jednocześnie firma ByteDance utrzymuje, że nie otrzymała ani jednej prośby z Chin w pierwszej połowie 2019 roku (ten właśnie okres opisano w raporcie). Może to wynikać z faktu, że TikTok w ChRL nie działa – lokalnym odpowiednikiem aplikacji jest oprogramowanie Douyin, również należące do firmy ByteDance.

Administratorzy TikToka otrzymali od amerykańskich organów ścigania 79 wniosków o przekazanie danych użytkowników, a także sześć wniosków o usunięcie treści. Firma spełniła 86% procent żądań dotyczących informacji na temat osób korzystających z serwisu; ograniczyła też lub zablokowała siedem kont związanych z żądaniami usunięcia treści. Z kolei Indie przesłały 107 wniosków o udostępnienie danych użytkownika i 11 próśb o usunięcie treści. Polskie organy ścigania dwukrotnie prosiły o udostępnienie informacji na temat osób korzystających z TikToka.

fot. TikTok


Adam Wiśniewski
Tagi: TikTok
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Wyciekło 20 GB danych aktorek porno
20 stycznia 2020
Dziewczyny pozujące przed kamerkami udostępniały stronom, za pomocą których zarabiały, wiele swoich prywatnych danych, łącznie ze skanami...


TikTok rośnie w siłę
20 stycznia 2020
Aplikacja do tworzenia krótkich klipów wideo została w zeszłym roku zainstalowana ponad 700 milionów razy.
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto