A A A

TikTok: kto i czego oczekuje?

2 stycznia 2020, 10:30
Operator serwisu TikTok opublikował raport na temat żądań stawianych platformie wideo przez władze różnych państw.
TikTok: kto i czego oczekuje?

Firma ByteDance, właściciel serwisu i aplikacji TikTok, opublikowała pierwszy raport na temat żądań usunięcia treści i udostępnienia danych użytkowników.

Według dokumentu największa liczba takich wniosków wpłynęła z Indii i Stanów Zjednoczonych. Jednocześnie firma ByteDance utrzymuje, że nie otrzymała ani jednej prośby z Chin w pierwszej połowie 2019 roku (ten właśnie okres opisano w raporcie). Może to wynikać z faktu, że TikTok w ChRL nie działa – lokalnym odpowiednikiem aplikacji jest oprogramowanie Douyin, również należące do firmy ByteDance.

Administratorzy TikToka otrzymali od amerykańskich organów ścigania 79 wniosków o przekazanie danych użytkowników, a także sześć wniosków o usunięcie treści. Firma spełniła 86% procent żądań dotyczących informacji na temat osób korzystających z serwisu; ograniczyła też lub zablokowała siedem kont związanych z żądaniami usunięcia treści. Z kolei Indie przesłały 107 wniosków o udostępnienie danych użytkownika i 11 próśb o usunięcie treści. Polskie organy ścigania dwukrotnie prosiły o udostępnienie informacji na temat osób korzystających z TikToka.

fot. TikTok


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto