A A A

TikTok na szczycie

15 października 2019, 09:55
Chińska aplikacja społecznościowa jest najchętniej pobieranym oprogramowaniem.
TikTok na szczycie

Firma Sensor Tower opublikowała raport na temat popularności aplikacji społecznościowych we wrześniu br. Pod uwagę wzięto oprogramowanie pobierane z serwisów App Store i Google Play.

Na szczycie listy znalazła się chińska aplikacja TikTok służąca do rozpowszechniania samodzielnie przygotowanych materiałów wideo. Narzędzie to zajęło pierwsze miejsce zarówno w sklepie Apple'a, jak i Google'a. Łącznie pobrano je około 60 milionów razy; 44 procent z tej liczby przypadło na użytkowników w Indiach, a 8 procent – w Stanach Zjednoczonych.

Drugie miejsce zajął Facebook (około 50,5 miliona pobrań). Aplikacja uplasowała się na trzeciej pozycji w App Store i drugiej w Google Play. Większość nowych użytkowników pochodziła z Indii (23 procent) i z Indonezji (11 procent).

Na podium w ogólnym zestawieniu znalazł się jeszcze Instagram. Tej aplikacji przypadło czwarte miejsce na platformie Google'a – wyprzedziło ją bowiem oprogramowanie Likee. W App Store Instagram był z kolei drugi.

Pierwszą piątkę najpopularniejszych aplikacji zamykają Snapchat i Likee. Listę dziesięciu programów uzupełniają Helo, Twitter, Pinterest, HADO i BIGO LIVE.

fot. Sensor Tower


Adam Wiśniewski
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualnościW to mi graj
21 listopada 2019
NZXT prezentuje swój pierwszy zestaw audio dla graczy.

Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto