A A A

TikTok rośnie w USA

2 marca 2020, 08:35
W 2019 r. niemal podwoiła się liczba amerykańskich użytkowników TikToka.
TikTok rośnie w USA

Liczba użytkowników aplikacji TikTok w Stanach Zjednoczonych osiągnęła w 2019 r. 37,2 mln – informuje serwis eMarketer. Oznacza to wzrost o 97,5% w porównaniu z rokiem 2018 (18,8 mln użytkowników). Dane te dotyczą osób, które korzystają z własnego konta TikToka co najmniej raz w miesiącu.

Analitycy eMarketera spodziewają się, że dynamika przyrostu liczby użytkowników spadnie w bieżącym roku do 21,6%, a w następnym wyniesie już tylko 15,2%, ale i tak za rok ponad 50 mln osób w USA będzie korzystać z aplikacji firm ByteBance. Ostatecznie w 2024 r. niemal co piąty Amerykanin (60,2 mln) uruchomi program przynajmniej raz w miesiącu.

Rok 2019 był dla TikToka ważny ze względu na kilkunastoletnich użytkowników: aplikacja stała się jedną z najchętniej wykorzystywanych w tej grupie wiekowej. Część młodych osób poświęca TikTokowi nawet kilka godzin dziennie.

W ubiegłym roku z TikToka korzystało co miesiąc 800 mln osób na całym świecie. Aplikacja została pobrana około 740 mln razy (w tym 46 mln razy przez mieszkańców USA).

fot. eMarketer


Adam Wiśniewski
Tagi: TikTok
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto