A A A

TikTok skorzysta z czujnika LIDAR

8 stycznia 2021, 12:50
Właściciele iPhone’ów 12 Pro zyskają nowe funkcje w TikToku.
TikTok skorzysta z czujnika LIDAR

Rzeczywistość rozszerzona

TikTok zdecydował się dodać nowy filtr AR, który wreszcie wykorzysta możliwości montowanego w iPhone’ach 12 Pro sensora LIDAR. Jest to specjalny czujnik, pozwalający odczytywać geometrię przestrzeni na podstawie odbijanego od obiektów światła laserowego, wykorzystywany m.in. do tworzenia bardziej realistycznych obiektów w rzeczywistości rozszerzonej. Pozwala skanować obiekty, a następnie cyfrowo przestawiać je w inne miejsca.

 

Dość mało powszechny bajer

Nie jest to pierwsza aplikacja, która skorzysta z nowej technologii. Wcześniej jej obsługę dodano m.in. w Snapchacie. Póki co zaproponowana przez Apple’a nowość nie jest jednak zbyt powszechna i jej zastosowanie ogranicza się do poprawy jakości fotografii. Być może lepiej będzie przy okazji iPhone’a 13, w przypadku którego czujnik ma trafić nie tylko do modeli Pro. TikTok zapewnia też, że z czasem liczba dostępnych filtrów wzrośnie.

fot. Apple


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto