A A A

TikTok uruchamia portal dla nastolatków i ich rodziców

19 maja 2020, 08:00
Youth Portal ma być miejscem, w którym dwa pokolenia się spotkają i nauczą, jak dbać o prywatność.
TikTok uruchamia portal dla nastolatków i ich rodziców

Bezpieczeństwo w sieci

Jak twierdzi twórca TikToka, decyzja o uruchomieniu nowego portalu wynikała z troski o młodzież, która z powodu pandemii spędza jeszcze więcej czasu w internecie. Nie zawsze jednak wie, jak zadbać o bezpieczeństwo w sieci.

Młodzi ludzie dowiedzą się tego na stronie Youth Portal, gdzie w sekcji „Ustawienia prywatności" mogą zobaczyć, jak zarządzać widocznością swojego konta na platformie. W tym miejscu można też zablokować innych użytkowników oraz kontrolować komentarze i prywatne wiadomości.

Z kolei w sekcji „Community Best Practise" znajdują się wskazówki na temat tego, jak zachowywać się w portalu, aby być pozytywnie odbieranym przez innych.

 

Kolejny krok w stronę rodzin

To nie pierwsze działanie podjęte z myślą o nastolatkach oraz ich rodzicach. W zeszłym miesiącu TikTok udostępnił także funkcję „łączenia rodziny". Dzięki niej dorośli mogą powiązać swoje konta z kontami dzieci.

Rodzice mogą zdecydować, ile czasu dziennie ich pociechy będą spędzać w aplikacji TikTok. Funkcja ta pozwala również kontrolować rodzaj wyświetlanych przez nie treści. Dorośli mogą również zdecydować, z kim ich dzieci będą prowadzić prywatne konwersacje.

 

Youth Portal wkrótce na całym świecie

TikTok planuje stopniowe udostępnianie nowego portalu na całym świecie. Będzie dostępny w ponad 15 różnych językach, np. tajskim, rosyjskim, włoskim, koreańskim, niemieckim, angielskim czy francuskim.

W najbliższych miesiącach serwis chce także zamieścić kolejne materiały edukacyjne.

fot. Antonbe – Pixabay


Dominika Gorgosz
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto