A A A

TikTok włącza się do walki z dezinformacją

4 lutego 2021, 14:30
Również żartobliwe filmiki mogą być źródłem fake newsów.
TikTok włącza się do walki z dezinformacją

Alert

TikTok poinformował oficjalnie, że chce wzorem innych mediów społecznościowych włączyć się do walki z dezinformacją. W tym celu zostaną zastosowane dość podobne metody, co w przypadku Twittera. Serwis z filmikami wprowadzi specjalny baner do oznaczania materiałów o niezweryfikowanej zawartości.

 

Na wesoło i na poważnie

TikTok przypnie takie oznaczenie już po otrzymaniu zgłoszeń związanych z potencjalnymi nieprawidłowościami. Będzie to równoważne stwierdzeniu|, że treść budzi wątpliwości, ale nie została jeszcze sprawdzona przez moderatorów. Ma to być dla użytkowników sugestia, że może warto wstrzymać się jeszcze chwilę z jej rozpowszechnianiem. Po przejściu procesu oceny materiału firma zdejmuje baner i oznacza filmik w systemie jako sprawdzony lub usuwa go z serwisu.

Czy zatem autorzy humorystycznych materiałów mają powody do obaw? W ich przypadku nic nie powinno się zmienić, bo firma podkreśla w oświadczeniu, że chodzi głównie o weryfikację faktów w przypadku treści typowo informacyjnych. Do ich kontroli TikTok zatrudnił ekspertów z organizacji zajmujących się oceną wiarygodności informacji. Rozpatrywanie innych naruszeń regulaminu będzie odbywać się w takim trybie jak dotychczas.

fot. Pixabay, iXimus


Krzysztof Kempski
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto