A A A

TikTok z mechanizmami kontroli rodzicielskiej

18 listopada 2020, 12:20
Firma odpowiada na narastające wokół platformy kontrowersje.
TikTok z mechanizmami kontroli rodzicielskiej

Pod kontrolą

TikTok zapowiedział wprowadzenie nowych mechanizmów kontroli rodzicielskiej, funkcjonującej w ramach usługi Family Pairing, dodanej kilka miesięcy temu. Polega ona na powiązaniu konta osoby niepełnoletniej z kontem rodzica.

 

Więcej ograniczeń

Do tej pory funkcja pozwalała narzucać dzieciom limity czasowe, a teraz została znacząco rozszerzona. Pierwsza zmiana to możliwość blokowania konkretnych fraz w wyszukiwarce i nakładanie limitu liczby komentarzy. Podgląd na polubione przez dziecko treści pozwoli w łatwy sposób wyłączyć filmy z podobnymi hasztagami.

Wzrosła także kontrola nad treściami, które podopieczny publikuje w serwisie. Rodzic może od teraz ograniczać ich zasięg np. do znajomych. TikTok już od dawna budzi wątpliwości pod kątem bezpiecznego korzystania dzieci z serwisu. Firma zapłaciła w bieżącym roku 5,7 miliona dolarów kary z tego tytułu. Jak widać, podjęła jednak wyraźne działania, by odmienić swój coraz gorszy wizerunek.

fot. Wikipedia


Krzysztof Kempski
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Startuje Amazon.pl
27 stycznia 2021
Potentat w branży handlu elektronicznego uruchamia polską wersję serwisu.


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto