A A A

TikTok zakazany w całej armii

3 stycznia 2020, 09:35
Żołnierze armii Stanów Zjednoczonych nie mogą już korzystać z TikToka na służbowych telefonach.
TikTok zakazany w całej armii

Rzeczniczka amerykańskiej armii, podpułkownik Robin Ochoa, w wywiadzie dla portalu Military.com powiedziała, że w całych siłach zbrojnych wprowadzono zakaz wykorzystywania aplikacji TikTok na służbowych telefonach.

Pod koniec grudnia ubiegłego roku smartfonom z zainstalowanym TikTokiem zablokowano dostęp do wewnętrznej sieci Korpusu Piechoty Morskiej Stanów Zjednoczonych, łączącej ponad ćwierć miliona komputerów. Obecnie zakaz korzystania z aplikacji wydały zarówno Departament Obrony Stanów Zjednoczonych, jak i Departament Marynarki Wojennej Stanów Zjednoczonych. Równocześnie wydano instrukcję, zgodnie z którą należy zachowywać ostrożność podczas pobierania jakichkolwiek aplikacji z internetu i sprawdzać, czy na służbowe smartfony nie trafiają nietypowe lub niezamówione treści.

Decyzję o zablokowaniu TikToka podjęto w związku z obawami, że należące do chińskiej firmy oprogramowanie może zagrozić bezpieczeństwu narodowemu i służy do szpiegowania obywateli USA. Wcześniej amerykańska armia wykorzystywała aplikację w celu pozyskiwania nowych rekrutów.

fot. TikTok


Adam Wiśniewski
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Wyciekło 20 GB danych aktorek porno
20 stycznia 2020
Dziewczyny pozujące przed kamerkami udostępniały stronom, za pomocą których zarabiały, wiele swoich prywatnych danych, łącznie ze skanami...


TikTok rośnie w siłę
20 stycznia 2020
Aplikacja do tworzenia krótkich klipów wideo została w zeszłym roku zainstalowana ponad 700 milionów razy.
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto