A A A

TikTok znowu działa w Pakistanie

20 października 2020, 07:10
PTA znosi zakaz korzystania z aplikacji do wymiany krótkich filmów.
TikTok znowu działa w Pakistanie

Rekordowa liczba blokad

W ciągu 10 dni firma ByteDance porozumiała się z pakistańskim urzędem zajmującym się nadzorowaniem rynku telekomunikacyjnego (Pakistan Telecommunication Authority, PTA) w sprawie zablokowanej aplikacji TikTok. Platforma społecznościowa może wznowić działanie.

 

Znowu rusza

Niespełna dwa tygodnie temu PTA zablokował TikToka ze względu na rozpowszechnianie „obscenicznych i niemoralnych materiałów". Obecnie pakistański regulator stwierdził, że moderatorzy platformy TikTok zapewnili agencję, iż filmy będą moderowane „zgodnie z normami społecznymi i prawem Pakistanu".

Wcześniej rząd w Islamabadzie zarzucał TikTokowi brak reakcji na żądania zablokowania 40 kont użytkowników (operator dostosował się do oczekiwań urzędników tylko w dwóch przypadkach).

Jalk twierdzi firma analityczna Sensor Tower, Pakistan jest 12. co do wielkości rynkiem TikToka pod względem liczby użytkowników – w tym 200-milionowym kraju aplikację zainstalowano 43 miliony razy. Jednocześnie moderatorzy platformy tylko w pierwszej połowie 2020 roku zablokowali w Pakistanie ponad 6 milionów przesłanych filmów. Daje to trzeci wynik na świecie; materiały skasowano ze względu na regulamin TikToka, a nie na żądanie PTA.

fot. Pixabay


Adam Wiśniewski
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Twitter proponuje ugodę
21 września 2021
Portal jest skłonny zapłacić wprowadzonym w błąd inwestorom ponad 800 milionów dolarów.
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto