A A A

TikTok w Chinach wprowadza ograniczenia dla nieletnich

20 września 2021, 12:30
Osoby poniżej 14. roku życia mogą korzystać z TikToka niecałą godzinę i tylko w narzuconym czasie.
TikTok w Chinach wprowadza ograniczenia dla nieletnich

ByteDance dostosowuje się do wymogów chińskiego rządu

Tryb młodzieżowy w chińskiej aplikacji TikTok, znanej jako Douyin, wprowadza ograniczenia dla osób poniżej 14. roku życia. Mogą one korzystać z aplikacji tylko 40 minut dziennie w godzinach między 6 rano a 10 wieczorem. Firma poinformowała o tym w swoim blogu w sobotę (18 września).

Ponadto dostęp do TikToka będą mieli tylko użytkownicy, którzy podali prawdziwe nazwisko. Firma zachęca rodziców, by pomogli swoim dzieciom odpowiednio uwierzytelnić się w aplikacji i włączyć tryb młodzieżowy.

 

Limitowany dostęp do gier online

Nowe zasady korzystania z TikToka w Chinach są odpowiedzią firmy na wymagania rządowe w tym kraju. W zeszłym miesiącu władze Państwa Środka wprowadziły reguły dotyczące korzystania z gier online przez obywateli, którzy mają mniej niż 18 lat. Po zmianach mogą oni grać tylko w piątki, weekendy i święta między godzinami 20.00 a 21.00.

Władze zobowiązały też firmy dostarczające gry i aplikacje typu Douyin do weryfikacji wszystkich użytkowników za pomocą prawdziwego nazwiska. Uwierzytelnienie wymaga między innymi podania numeru telefonu i innych danych identyfikacyjnych.

Firma ByteDance zapowiedziała, że w trybie młodzieżowym w aplikacji zamieści materiały edukacyjne przedstawiające na przykład eksperymenty popularnonaukowe, wystawy w muzeach i galeriach oraz wiedzę historyczną.

fot. hiurich granja – Unsplash


Barbara Blaczkowska
Tagi: prawo, TikTok
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto