A A A

TikTok z licencjami na muzykę

14 stycznia 2020, 09:20
Firmy ByteDance i Tencent Music zawarły umowę dotyczącą wykorzystywania ścieżek dźwiękowych.
TikTok z licencjami na muzykę

Firma ByteDance (będąca właścicielem serwisów TikTok i Douyin) oraz należąca do koncernu Tencent spółka Tencent Music zawarły porozumienie, na mocy którego ścieżki dźwiękowe chronione prawami autorskimi będą mogły zostać legalnie wykorzystane w serwisach społecznościowych.

Jednymi z najpopularniejszych materiałów wideo zamieszczanych na platformach TikTok oraz Douyin są klipy prezentujące użytkowników śpiewających z playbacku. Wykorzystywane przy tym utwory są często chronione prawami autorskimi, co w przeszłości prowadziło nieraz do oskarżeń o bezprawne wykorzystywanie licencjonowanych treści i żądania usunięcia filmów z sieci społecznościowych.

Zawarta umowa pozwoli zalegalizować wykorzystywanie ścieżek dźwiękowych należących do firmy Tencent Music i rozpowszechnianych dotychczas za pośrednictwem jej serwisów streamingowych. Artyści często sami i tak przesyłali fragmenty własnych utworów na platformy TikTok albo Douyin – nie zważali przy tym na podpisane już z Tencentem kontrakty, które zabraniały im takich praktyk. Obecne porozumienie zakończy oskarżenia o nielegalne rozpowszechnianie ścieżek dźwiękowych, a zarazem pozwoli wykorzystać potencjał TikToka w marketingu viralowym.

fot. YouTube


Adam Wiśniewski
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Wyciekło 20 GB danych aktorek porno
20 stycznia 2020
Dziewczyny pozujące przed kamerkami udostępniały stronom, za pomocą których zarabiały, wiele swoich prywatnych danych, łącznie ze skanami...


TikTok rośnie w siłę
20 stycznia 2020
Aplikacja do tworzenia krótkich klipów wideo została w zeszłym roku zainstalowana ponad 700 milionów razy.
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto