A A A

To już prawie pewne. Google odchodzi z Chin!

15 marca 2010, 11:13
To już prawie pewne. Google odchodzi z Chin!

Przedstawiciele firmy Google i chiński rząd nie wypracowali wspólnego porozumienia co do dalszej współpracy i na 99 proc. koncern z Mountain View wycofa się z Państwa Środka.

Jeszcze kilka dni temu Eric Schmidt, dyrektor generalny Google dał do zrozumienia, że negocjacje zmierzają ku końcowi i po jego wystąpieniu spodziewano się kompromisu pomiędzy obiema zwaśnionymi stronami. Okazało się jednak, że chiński rząd stanowczo zapowiedział, iż przepisy dotyczące cenzurowania treści politycznych są dla wszystkich podmiotów w Chinach takie same i Google nie ma co liczyć na inne traktowanie.

Różnice zdań między koncernem, a politykami Państwa Środa są na tyle duże, że odejście Google jest na 99 proc. przesądzone - donosi "Finacial Times".

Przypominamy, że konflikt między Google a Chinami rozpoczął się w styczniu, kiedy to Google i inne amerykańskie firmy stały się celem ataków, które pochodziły właśnie z Chin. Cyberprzestępcy wykradli wówczas kod źródłowy i doszło do włamań na skrzynki pocztowe Gmail, należące do osób walczących o prawa człowieka w Chinach. Koncern zapowiedział, że wycofa się z tamtejszego rynku, gdyż nie ma zamiaru pomagać władzom w cenzurowaniu internetu.


PC Format
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto