A A A

Tor się odwołuje

25 stycznia 2022, 17:05
Przedstawiciele projektu Tor odwołają się od decyzji blokującej dostęp do sieci.
Tor się odwołuje

W Rosji nie lubią Tora, a ten się nie poddaje

Przedstawiciele Tora złożyli w sądzie odwołanie od decyzji o zablokowaniu dostępu z terytorium Federacji Rosyjskiej do sieci i strony WWW projektu. Wspólnie z Torem odwołuje się organizacja ochrony praw cyfrowych RosKomSvoboda.

Tor jest siecią umożliwiającą przeglądanie i udostępnianie zasobów w internecie z zachowaniem wysokiego stopnia anonimowości. W wielu krajach z sieci korzystają osoby i organizacje omijające cenzurę i kontrolę władz.

Tor częściowo osiągalny z Rosji

W grudniu 2021 roku rosyjscy operatorzy telekomunikacyjni odebrali internautom możliwość łączenia się z Torem. Decyzję podjęto na postawie postanowienia sądu rejonowego w Saratowie z 2017 roku. Do tej pory powstało około 1000 nowych węzłów sieci, które nie są zablokowane.

Z Tora korzysta w Rosji około 300 tys. osób, co stanowi 15 proc. wszystkich użytkowników. Na skutek blokady znacznie spadła liczba Rosjan korzystających z usługi.

fot. Tor Project


Piotr Bogucki
Tagi: Tor
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto