A A A

Toshiba zaprezentowała dysk HDD o pojemności 18 TB

26 lutego 2021, 13:00
Gigantyczna pojemność przyda się głównie w zastosowaniach biznesowych.
Toshiba zaprezentowała dysk HDD o pojemności 18 TB

Potężny HDD

Toshiba zaprezentowała właśnie nowy dysk HDD z serii MG09. Nośnik wyróżnia się na tle konkurencji ogromną pojemnością, wynoszącą aż 18 TB. Dysk jest sprzedawany z interfejsem SAS 12 GB/s lub SATA 6 GB/s, obraca się z prędkością 7200 obrotów/minutę i zapewnia transfer danych na poziomie 281 MB/s. Współczynnik wytrzymałości urządzenia wskazuje, że dysk powinien poradzić sobie z 550 TB zapisu rocznie. Wytłumiona obudowa sprawia, że MG09 generuje podczas pracy hałas na poziomie 20 dB. Niwelacja drgań pozwala też na szybszy odczyt/zapis.

 

Pojemność na lata

Nie jest to oczywiście sprzęt konsumencki. Zaprojektowano go raczej z myślą o centrach danych, potrzebujących dużej przestrzeni do przechowywania informacji. Cena nośnika nie została jeszcze ujawniona, ale raczej nie będzie to tania konstrukcja. Producent zapewnia nabywcom 5 lat gwarancji.

fot. Toshiba


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto