A A A

Touch Mouse dostosowuje swoją funkcjonalność do Windows 8

14 sierpnia 2012, 08:54
Touch Mouse dostosowuje swoją funkcjonalność do Windows 8

W przededniu premiery Windows 8 grupa Microsoft Hardware udostępnia oprogramowanie, dzięki któremu możliwe będzie dostosowanie Touch Mouse do funkcjonalności nowego systemu.

Microsoft Touch Mouse zaprojektowana została tak, by rozpoznawać trzy typy gestów – jednym, dwoma i trzema palcami. W systemie Windows 8 przesunięcie jednym palcem po powierzchni dotykowej myszy powoduje podobne efekty, jak w przypadku Windows 7 – umożliwia 4-kierunkowe przewijanie, którego szybkość zależna jest od mocy dotyku.

Ze względu na obecny w Windows 8 nowy interfejs, przewijanie umożliwia też płynne poruszanie się po kafelkach, będących jedną z nowości premierowego oprogramowania. Przewijanie dwoma palcami umożliwia zarządzanie aplikacjami. Dodatkowo, przesunięcie dwoma placami w lewo po powierzchni Touch Mouse daje szybki dostęp do tzw. paska „zaklęć” (charms), na którym znajdują się ikony: Search, Share, Start, Devices i Settings.

Przesuwanie dwoma palcami w prawo pozwala na przeskakiwanie między otwartymi aplikacjami. Przewijanie trzema placami to z kolei gesty odpowiedzialne za powiększanie i pomniejszanie, w zależności od kierunku przesuwania palców. Zmianie nie uległ gest przesuwania kciuka po bocznej części panelu dotykowego Touch Mouse – tak, jak w Windows 7, tak i w kolejnej wersji systemu odpowiada on za przesuwanie naprzód i wstecz stron internetowych, zdjęć czy innego rodzaju przeglądanych plików.


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Tagi: sprzęt
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto