A A A

Toughbook CF-AX3 - pancerny komputer mobilny

28 października 2013, 16:21
Toughbook CF-AX3 - pancerny komputer mobilny

Panasonic zaprezentował nowy wzmocniony Toughbook CF-AX3, następcę ultrabooka CF-AX2.

W porównaniu ze starszą wersją, nowe urządzenie zostało wyposażone w wydajny procesor zapewniający niski pobór mocy, antyodblaskową matrycę IPS oraz baterię o wydłużonym do  12 godzin czasie pracy. CF-AX3, dzięki możliwości obrócenia ekranu o 360 stopni, pracuje zarówno  w postaci laptopa, jak i tabletu.

Panasonic Toughbook CF-AX3 został wyposażony w dotykowy wyświetlacz Full HD o przekątnej  11,6 cala, który obsługuje nawet 10 aktywnych punktów jednocześnie. Dodatkowo antyodblaskowa matryca IPS zapewnia kąt widzenia 170 stopni, a także wyraźny, jasny obraz i wysoki kontrast, nawet podczas pracy przy ostrym świetle. Urządzenie waży niewiele ponad 1 kg i jest odporne na upadek  z wysokości do 76 cm. Jednocześnie jego wzmocniona obudowa, mierząca zaledwie 18 mm szerokości, wytrzymuje nacisk z siłą 100 kG.

Sprzęt ma zainstalowany system Microsoft Windows 8.1 Pro oraz ma procesor Intel CoreTM vProTM i5-4300U. Rozwiązanie pozwoliło obniżyć pobór mocy, a co za tym idzie wydłużyć o 50 proc. czas pracy baterii bez konieczności podłączania do zasilania. Co więcej, dzięki zastosowaniu dodatkowej baterii urządzenie może nieprzerwanie pracować nawet przez 20 godzin. W porównaniu z poprzednim modelem, CF-AX3 można również na dłużej pozostawić w trybie czuwania. W tym wypadku czas pracy urządzenia wydłużono z 3,5 do 8 dni.

Mobilność pracy zwiększają moduły odpowiedzialne za łączność bezprzewodową, takie jak 4G/LTE (opcjonalnie 3G), Bluetooth v4.0 oraz Wireless LAN IEEE802.11a/b/g/n. W urządzeniu zamontowano ponadto porty VGA, HDMI, LAN, dwa wejścia USB w technologii 3.0 oraz czytnik kart SDXC. Co więcej, dla zwiększenia bezpieczeństwa danych, ultrabook można wyposażyć w czytnik Smart Card, a także technologię Intel Anti Theft czy Absolute Computrace.

 

- Toughbook CF-AX3 dedykowany jest pracownikom mobilnym, szczególnie handlowcom oraz kadrze kierowniczej - mówi Jacek Wielgus, CPS - CEE Region Manager w firmie Panasonic.

Toughbook CF-AX3 będzie dostępny na polskim rynku u Autoryzowanych Partnerów Panasonic od listopada 2013 roku, w cenie od 9900,00 zł netto.


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto