A A A

Transatlantycki kabel Google'a wylądował na plaży w Kornwalii

16 września 2021, 11:30
Nazywa się Grace Hopper, ma około 7000 km długości i jest czwartym podmorskim kablem firmy służącym do transmisji danych.
Transatlantycki kabel Google'a wylądował na plaży w Kornwalii

Połączy Wielką Brytanię ze Stanami Zjednoczonymi

Kabel Grace Hopper, nazwany tak na cześć amerykańskiej pionierki informatyki i kontradmirała marynarki wojennej Stanów Zjednoczonych, rozciąga się między Nowym Jorkiem w USA, Bilbao w Hiszpanii i Bude w Kornwalii. Ma zacząć działać w przyszłym roku i będzie w stanie np. równocześnie obsłużyć 17,5 miliona osób przesyłających wideo jakości 4K. Wcześniejsza próby ulokowania kabla w Kornwalii, przeprowadzone w lipcu 2021 r., zakończyły się porażką. Zawiniła pogoda.

Jayne Stowell z Google Cloud napisała w blogu , że Grace Hopper jest jednym z pierwszych kabli światłowodowych nowej generacji łączących USA i Wielką Brytanię od 2003 roku. Szacuje się, że ponad 95 procent międzynarodowego ruchu internetowego jest przenoszone przez podobne konstrukcje.

fot. Google


Katarzyna Bielińska
Tagi: google
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto