A A A

Transcend ESD200 - przenośne dyski SSD z USB 3.0

22 listopada 2012, 13:39
Transcend ESD200 - przenośne dyski SSD z USB 3.0

Dyski SSD stają się coraz popularniejsze wśród użytkowników komputerów. Można je wykorzystać także jako rozwiązanie mobilne, biorąc pod uwagę większą odporność na wstrząsy oraz mniejszą wagę w porównaniu do tradycyjnych dysków. Przykładem takiego rozwiązania jest przenośny dysk SSD ESD200.

Zbudowany z pamięci typu MLC NAND Flash dysk ESD200 można nabyć w pojemności 128 lub 256 gigabajtów. Nośnik do komunikacji z komputerem wykorzystuje interfejs USB 3.0 i jest w stanie odczytywać dane z szybkością do 260 MB/s, a zapisywać z szybkością do 225 MB/s. Dzięki wstecznej kompatybilności interfejsu USB 3.0, z dysku można korzystać także we współpracy z urządzeniami wyposażonymi w port poprzednich generacji.

Konstrukcja ESD200 pozbawiona jest ruchomych elementów, co czyni dysk odporniejszym na wstrząsy i upadki w porównaniu do przenośnych dysków HDD. Ponadto ESD200 mniej się nagrzewa i pracuje niemal bezgłośnie. Warto również wspomnieć o mobilnych rozmiarach urządzenia (9,2 cm x 6,2 cm x 1,05 cm) oraz wadze zaledwie 56 g.

Wraz z ESD200 dołączane jest etui chroniące powierzchnię obudowy przed zarysowaniami. Dodatkowo producent udostępnia darmowe oprogramowanie Transcend Elite do zarządzania, szyfrowania i tworzenia kopii zapasowych danych.

Sugerowana cena detaliczna dysku o pojemności 128GB to 630 PLN, a wersji 256GB 1200 PLN.


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Tagi: sprzęt
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności

Apple będzie dbać o nasze zdrowie
26 maja 2020
Prawdopodobnie firma chce w nowych słuchawkach AirPods wykorzystać czujniki światła do monitorowania stanu zdrowia użytkownika.Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto