A A A

Transcend MTE220S – dysk SSD PCIe NVMe dla wymagających

1 lutego 2019, 13:30
Firma Transcend przedstawia nowy dysk SSD MTE220S w formacie 2280, korzystający z protokołu NVMe oraz interfejsu PCI Express. Nośnik zapewnia maksymalną prędkość odczytu danych do 3 500 MB/s oraz zapisu do 2 800 MB/s.
Transcend MTE220S – dysk SSD PCIe NVMe dla wymagających

Nośnik zaprojektowany jest dla wymagających użytkowników zajmujących się obróbką dźwięku i obrazu czy też graniem. Zbudowany jest na kościach 3D NAND TLC, oferując wyższą żywotność niż konstrukcje oparte na klasycznych, planarnych kościach TLC. Zastosowanie pamięci podręcznej DRAM DDR3 oraz bufora SLC wspomaga szybki transfer danych sięgający 3 500 MB/s w odczycie oraz 2 800 MB/s podczas zapisu. Losowy odczyt danych sięga 360 000 IOPS, a zapis 425 000 IOPS, co jest znacznym wzrostem w stosunku do starszych konstrukcji M.2.

Zastosowany w dysku algorytm kodowania ECC LDPC (Low-Density Parity Check) zapewnia większe bezpieczeństwo danych. Producent udostępnia również darmowe oprogramowanie SSD Scope, które umożliwia zarządzanie dyskiem, monitorowanie jego parametrów, aktualizację firmware czy bezpieczne wymazywanie danych. Program pomaga również klonować system, co przyda się przy migracji systemu ze starego dysku. Aplikację można pobrać ze strony producenta.

Gwarancja i cena

Dysk SSD 220S pojawi się w sprzedaży na polskim rynku w marcu. Sugerowane przez producenta ceny wynoszą 239 PLN za wersję 256 GB, 389 PLN za wersję 512 GB oraz 699 PLN w przypadku wariantu o pojemności 1 TB.

 


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto