A A A

Transformers Casio w Polsce

26 sierpnia 2011, 08:38
Transformers Casio w Polsce

Na polskim rynku pojawił się Casio Tryx, który dzięki zastosowaniu trzech ruchomych modułów w jednej chwili może zmienić się w kamerę cyfrową.

Nowy model Exilimto to połączenie trzech elementów: ramki, dotykowego ekranu LCD o przekątnej 7,6 cm i optyki.

„Chcieliśmy stworzyć kompakt, który poprzez swój design, daje użytkownikowi jeszcze większą swobodę w sposobie fotografowania. Tym bardziej cieszymy się, że ten cyfrowy transformers zawitał na nasz rodzimy rynek” - powiedział Piotr Wierzbicki z firmy Casio.

Zastosowanie ruchomych elementów pozwala wykonywać zdjęcia w nietypowych warunkach – np. w tłumie bądź zatłoczonym klubie. Zmiana położenia, któregoś z modułów sprawia, iż Tryx staje się poręczną kamerą cyfrową bądź prostym zastępnikiem statywu. Ułatwia to wykonywanie autoportretów, bądź zdjęć grupowych.

W aparacie Exilim zastosowano wysokiej czułości matrycę CMOS o rozdzielczości 12.1 megapikesli oraz technologię High Dynamic Range (HDR), która odpowiada za składanie kilku obrazów w jedną idealną fotografię o dużej głębi kontrastu.Dzięki nim możemy liczyć na wyższą jakość zdjęć, które wykonujemy w trudnych warunkach oświetleniowych.

Rozwinięciem technologii HDR, jest funkcja HDR Art, dzięki której tradycyjne zdjęcia przetwarzane są na fotografie artystyczne w klika sekund bez konieczności podłączania aparatu do komputera. Dodatkowo w nowości Casio zastosowano funkcję Mulit Frame SR Zoom, dzięki której zoom optyczny jest konwertowany do zoomu cyfrowego bez utraty jakości.

Sercem aparatu jest Exilim Engine HS, za sprawą którego procesor jeszcze szybciej rozpoznaje i przetwarza obraz oraz optymalizuje ustawienia aparatu do warunków otoczenia. Możliwości nowego silnika Casio pozwalają także na nagrywanie filmów Full HD w rozdzielczości 1920x1080 z szybkością do 240 klatek na sekundę.

Casio Tryx jest dostępny w dwóch wersjach kolorystycznych: czarnej i białej. Jego sugerowana cena detaliczna wynosi 1299 zł brutto.


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto