A A A

Transmisje 3D z Roland Garros 2011 w całej Europie

10 maja 2011, 13:59
Transmisje 3D z Roland Garros 2011 w całej Europie

Panasonic i Fédération Française de Tennis przedłużyły umowę, na mocy której tegoroczny French Tennis Open - Roland Garros będzie transmitowany na żywo w 3D do domów w całej Europie we współpracy z kanałem Eurosport.

Panasonic, Fédération Française de Tennis (FFT) oraz Eurosport ogłosiły, że tegoroczny French Open - Roland Garros, będzie transmitowany w 3D na żywo do domów w całej Europie (z wyjątkiem Francji). Po sukcesie, jakim były trwające wiele dni transmisje 3D z turnieju w 2010 r. pokazywane w europejskich sklepach, Panasonic i FFT przedłużyły i rozszerzyły umowę o współpracy. Miłośnicy sportu będą mogli cieszyć się Wielkim Szlemem w wydaniu 3D w zaciszu swoich własnych salonów.

French Open w 2011 r. odbywać się będzie od 22 maja do 5 czerwca. Jest to jedno z najbardziej prestiżowych wydarzeń sportowych na świecie.

Trójstronne porozumienie, zawarte przez firmę Panasonic, Eurosport i FFT, zakłada, że trójwymiarowe transmisje na żywo z turnieju dotrą do konsumentów w całej Europie (z wyjątkiem Francji). Dzięki zastosowaniu telewizorów 3D, klienci będą mogli poczuć wyjątkowe emocje.

= Dystrybucją przygotowanych przez Eurosport transmisji 3D z turnieju French Open zajmą się wybrani operatorzy w Europie. Swisscom w Szwajcarii oraz Canal Digital, działający w Danii, Szwecji, Norwegii i Finlandii, to zaledwie dwaj spośród współpracujących operatorów. W Polsce relację na żywo z turnieju Rolland Garros w trójwymiarze pokaże na wyłączność platforma cyfrowa CYFRA+. Fani tenisa, którzy nie mają jeszcze telewizorów przystosowanych do materiałów 3D, będą mogli cieszyć się transmisją 3D z tych prestiżowych zawodów w kilkudziesięciu sklepach w całej Polsce.

- W zeszłym roku na rynku pojawiła się bogata oferta technologii 3D; przygotowuje się coraz więcej trójwymiarowych materiałów; uruchomiono też nowe kanały, nadające w 3D - nie ulega wątpliwości, że w 2011 r. ta rewolucyjna technologia nabierze charakteru masowego. Blisko współpracowaliśmy z FFT, aby zagwarantować, że w 2011 r. jak największa liczba fanów tenisa będzie mogła odtworzyć emocje bycia na korcie w swoich domach, w trzech wymiarach - powiedział Laurent Abadie, prezes i CEO Panasonic Europe.


Krzysztof Gudowski / Informacja prasowa
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto