A A A

Trend Micro wprowadza na rynek rozwiązanie XGen

19 października 2016, 13:30
Trend Micro, lider światowego rynku zabezpieczeń informatycznych, poinformowało o udostępnieniu rozwiązania XGenTM do ochrony użytkownika i jego urządzeń. Nowy system łączy techniki różnych generacji do ochrony przed zagrożeniami i stosuje odpowiednie rozwiązania technologiczne w odpowiednim czasie, czego efektem jest bardziej skuteczna i wydajna ochrona przed pełnym spektrum ataków.
Trend Micro wprowadza na rynek rozwiązanie XGen

W tym wyjątkowym rozwiązaniu zastosowano sprawdzone metody szybkiej identyfikacji niegroźnych danych i znanych zagrożeń, a także zaawansowane techniki, takie jak kontrola aplikacji, zapobieganie lukom w zabezpieczeniach, analiza zachowań i uczenie maszynowe. Dzięki temu można szybciej i dokładniej zidentyfikować nieznane dotąd typy zagrożeń, unikając przy tym największej zmory nowoczesnych systemów wykorzystujących sztuczną inteligencję - fałszywych alarmów. Firma Trend Micro jako pierwszy producent oprogramowania wprowadziła mechanizm uczenia maszynowego "wysokiej jakości". Ta wyjątkowa metoda polega na analizowaniu plików zarówno przed ich wykonaniem, jak i w czasie wykonywania, z zastosowaniem funkcji "redukcji szumów" takich jak sprawdzanie stanu i tworzenie tzw. białych list w celu wyeliminowania fałszywych alarmów.

- Rynek zabezpieczeń urządzeń końcowych znacznie się zmienił w ciągu ostatnich 25 lat. Początkowo jedynymi problemami było uciążliwe, ale niepowodujące żadnych poważniejszych konsekwencji szkodliwe oprogramowanie oraz spam. Jednak dynamiczny rozwój podziemia hakerskiego, ciągłe zmiany w środowiskach informatycznych oraz ryzykowne zachowania użytkowników doprowadziły do ogromnego wzrostu liczby zaawansowanych zagrożeń, takich jak phishing, ataki ukierunkowane i szkodliwe oprogramowanie mobilne, a ostatnio ransomware - powiedział Michał Jarski, Regional Director CEE w firmie Trend Micro.

Szacuje się, że skala ataku jednej z odmian ransomware osiągnęła 100 tysięcy komputerów dziennie . Dynamicznie pojawiające się problemy, w powiązaniu z dużą łączną liczbą ataków i faktem, że codziennie identyfikowanych jest ponad 500 tysięcy nowych zagrożeń sprawiają, że przedsiębiorstwa pragnące chronić swoje zasoby stają przed wyjątkowo trudnym zadaniem. Mimo haseł głoszonych przez niektórych dostawców nie istnieje jeden uniwersalny środek do zwalczania najróżnorodniejszych zagrożeń informatycznych - każdy nowy rodzaj ataku wymaga zastosowania odpowiednio skonstruowanych technik.

- Specjalnie wybraliśmy nazwę XGen, ponieważ chcieliśmy podkreślić, że nasze rozwiązanie opiera się na technologiach różnych generacji oraz ich ścisłej współpracy. Korzystając z wieloletnich doświadczeń, dostarczamy klientom skuteczniejsze mechanizmy ochrony przed zmieniającymi się zagrożeniami różnego rodzaju. Od wielu lat stosujemy funkcje uczenia maszynowego i sztucznej inteligencji w ramach naszego globalnego systemu wykrywania zagrożeń - infrastruktury Smart Protection Network. Teraz udało nam się stworzyć nowatorskie rozwiązanie, włączając do naszego zestawu technik ochrony uczenie maszynowe «wysokiej jakości». Celem jest skuteczniejsze zwalczanie bardziej zaawansowanych, ciągle zmieniających się, polimorficznych zagrożeń, takich jak ransomware. Warto zauważyć, że inni producenci, w tym kilka firm działających od stosunkowo niedawna na rynku zabezpieczeń punktów końcowych i oferujących rozwiązania «nowej generacji», są w stanie zaproponować jedynie kilka niszowych, działających w izolacji technik ochrony - powiedziała Eva Chen, dyrektor generalny firmy Trend Micro.

Rozwiązanie XGen do ochrony punktów końcowych jest obecnie dostępne w ramach pakietów Trend Micro Smart Protection. Pakiety te zawierają zintegrowane zestawy funkcji ochrony punktów końcowych, poczty elektronicznej i bram internetowych. Zapewniają one bezpieczeństwo użytkowników podczas wykonywania codziennych obowiązków, a także udostępniają scentralizowane mechanizmy widoczności i kontroli, ułatwiające szybką reakcję personelu informatycznego. Firma Trend Micro, która ma 28-letnie doświadczenie i zabezpiecza ponad 155 milionów urządzeń końcowych na całym świecie, zamierza w dalszym ciągu prowadzić intensywne prace zmierzające do tworzenia innowacyjnych rozwiązań w tej dziedzinie.

Zdjęcie główne pochodzi ze źródła: ©123RF/PICSEL


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto